Artykuły

Wałbrzych. Teatr Lalki i Aktora w konkursie "Klasyka Żywa"

"Sachem" wg Henryka Sienkiewicza w reż. Martyny Majewskiej znalazł się wśród 24 projektów pierwszej części Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" uzyskując wsparcie finansowe. Premiera spektaklu planowana jest na luty 2015 roku.

Teatr otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 40.000 złotych.

Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs ma za zadanie popularyzację klasyki literatury polskiej, w szczególności tekstów zapomnianych, wśród dzisiejszych odbiorców sztuki scenicznej, zwiększenie zainteresowania współczesnych twórców teatralnych polską klasyką, jej potencjałem intelektualnym i kulturotwórczym oraz wzbogacenie oferty repertuarowej teatrów poprzez stworzenie warunków do realizacji odkryć repertuarowych - tekstów nigdy niewystawianych lub bardzo rzadko granych na polskich scenach.

W Konkursie nagrodzone zostają zarówno projekty przedstawień, jak i gotowe inscenizacje. Najciekawsze projekty wybrane w I etapie Konkursu otrzymują dofinansowanie na realizację ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyboru dokonuje Komisja Artystyczna składająca się z wybitnych znawców teatru i dramatu. W II etapie Jury ocenia gotowe przedstawienia, zarówno te powstałe na podstawie projektów rekomendowanych przez Komisję Artystyczną, jak i inne, mające premierę między 26 września 2013 roku a 31 sierpnia 2015 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji