Artykuły

Gdańsk. Dotknij Teatru Polskiego z Bydgoszczy

1 i 4 kwietnia, w ramach akcji "Dotknij Teatru" w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku odbędą się projekcje zarejestrowanych spektakli z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Teatr Polski w Bydgoszczy od kilku lat pojawia się w czołówkach rankingów dotyczących, czy to najważniejszych wydarzeń kulturalnych kraju, czy z wyróżnieniem dla najlepszego spektaklu sezonu. Aktorzy są zauważani przez krytyków, jako obiecujący, rozwijający się, charakterystyczni. Propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z teatrem, a także tych, którzy są już miłośnikami tej sztuki. Dzięki uprzejmości Dyrektora Pawła Łysaka, możemy zaprosić zainteresowanych, na "mały przegląd", spektakli, które powstały w Teatrze Polskim w Bydgoszczy przez ostatnie kilka lat. Jest to na pewno możliwość zapoznania się z tytułami nowymi, jaki i tymi, które są znane (i uznawane).

W programie:

1 kwietnia, od godz. 18: "(V) ICD-10 Transformacje" reż. P. Łysak, "Burza" (na zdjęciu) reż. M. Kleczewska, "Szwoleżerowie" reż. J. Klata.

4 kwietnia, od godz. 12: "Popiełuszko" reż. P. Łysak, "Babel" reż. M. Kleczewska, "Skąpiec" reż. E. Marciniak.

Prawa autorskie do sztuki Elfriede Jelinek "Babel" reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

***

Akademia Sztuk Pięknych, Targ Węglowy 6 (wejście od Tkackiej), Aula, I piętro, Gdańsk. Wstęp wolny: obowiązują zapisy: e-mail: a.wlodarska@wp.pl/ danielpoland@gmail.com. Organizator: Akademia Sztuk Pięknych Gdańsk, Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce - Laboratorium Badawcze +/-.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji