Artykuły

Wielkopolska. Ponad sto wydarzeń w ramach akcji "Dotknij Teatru"

w dniach 27 marca - 6 kwietnia po raz kolejny trwać będzie ogólnopolska akcja "Dotknij Teatru". Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru świętowane będą również w Wielkopolsce!

"Dotknij Teatru" to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca). Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr "od kuchni", zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Do projektu przyłączyły się 32 podmioty z Wielkopolski, takie jak Centrum Kultury Zamek, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Polski Teatr Tańca, Teatr "U Przyjaciół", Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu, Poema Cafe, Studio Teatralne "Blum" oraz Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Znajdują się więc wśród nich zarówno teatry repertuarowe jak i nieinstytucjonalne, domy kultury, kawiarnie oraz grupy teatralne.

W ramach akcji "Dotknij Teatru" w Wielkopolsce odbędą się łącznie aż 102 wydarzenia. Wstęp na wiele z nich jest bezpłatny. Teatry oferują też bilety w promocyjnych cenach na spektakle. Szczegółowe informacje dotyczące programu i całej akcji można znaleźć na stronie: www.dotknij-teatru.pl oraz na ulotce Dotknij Teatru.

Koordynatorem akcji w Wielkopolsce jest Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Akcję wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji