Artykuły

Łódź. Jubileuszowe spektakle u Jaracza

100. spektakl Grzegorzka "Habitat" i dwa monodramy w wyk. Wrocławskiego - 750. monodram "Seks, prochy i Rock and Roll" i 150. "Czołem wbijając gwoździe w podłogę" to lutowe propozycje rekordowych spektakli Teatru im. Jaracza

13 i 14 lutego, na Małej Scenie (nietypowo, bo o 18.00) wielkie święto teatru Mariusza Grzegorzka. "Spec od kameralnych, gęstych, koncertowo granych aktorskich psychodram z łódzkiego Teatru Jaracza ()" - tak o reżyserze pisze Łukasz Drewniak w Dzienniku Polskim. Zapraszamy na "HABITAT" (na zdjęciu) Judith Thompson z brawurową kreacją Barbary Marszałek( rola sezonu 2006/2007). Uwaga, mamy nie lada powód do dumy i świętowania: w najbliższy piątek odbędzie się 100 !!! przedstawienie. Realizatorom gratulujemy jubileuszu (chapeau bas!) i życzymy kolejnych okrągłych rocznic.

A to dopiero początek teatralnych jubileuszy

W życiu teatralnym zdarzają się pary idealne - co niezwykle cenne, gdyż bardzo rzadkie. Czasem spotykają się ludzie, którzy rozumieją się bez słów, pracują w harmonii, odnosząc się z wzajemnym szacunkiem do swoich pomysłów. Choć dzielą ich temperament i doświadczenia, mają coś, co jest gwarancją sukcesu: talent, dyscyplinę i wspólną pasję.

Reżyser: Jacek Orłowski i aktor: Bronisław Wrocławski- jaraczowski duet idealny. Jeśli dodać do tego autora znakomitych sztuk (w tym przypadku to Eric Bogosian), mamy receptę na teatralny hit. Gdy jednym tchem wymieniamy te wielkie nazwiska, znawcom tematu nasuwa się jeszcze ktoś, niezwykle ważny : Ewa Wielgosińska- inspicjent, dzięki której wszystko działa znakomicie mimo upływu lat i licznych zmian, które w życiu każdego Teatru są codziennością. Cóż, zespół marzeń!

Drodzy Widzowie, z wielką przyjemnością informujemy o kolejnych, okrągłych jubileuszach słynnego tryptyku w wykonaniu "mistrza nad mistrzami" - Bronisława Wrocławskiego.

19 lutego gramy 750 (!!! - czy ktoś słyszał o takim jubileuszu?!) "SEKS, PROCHY I ROCK AND ROLL".

26 lutego po raz 150(!) pokażemy "OBUDŹ SIĘ I POCZUJ SMAK KAWY".

"CZOŁEM WBIJAJĄC GWOŹDZIE W PODŁOGĘ" z końcem sezonu osiągnie z pewnością zawrotny wynik 300 przedstawień.

Zapraszamy do wspólnego świętowania a realizatorom gratulujemy: Drodzy Państwo, dokonaliście rzeczy nieprawdopodobnych! Życzymy kolejnych rekordów!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji