Artykuły

Bydgoszcz. "Plastusiowy pamiętnik" po raz pierwszy w teatrze

Już w lutym na deskach bydgoskiej sceny obejrzymy "Plastusiowy pamiętnik", czyli najnowszą bajkę dla najmłodszych widzów.

Bydgoska scena z założenia przygotowuje jedną bajkę w sezonie. Zawsze jednak budzą one duże zainteresowanie, i to nie tylko w regionie. Regularnie oglądają je w TPB również dzieci z sąsiednich województw.

- W tym sezonie szukaliśmy czegoś, co moglibyśmy zaliczyć do klasyki bajek - informuje Paweł Sztarbowski, zastępca dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. - Ostatecznie wybór padł na "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej. Uznaliśmy, że jest to utwór, który wzbudzi skojarzenia nie tylko u najmłodszych widzów, ale też i ich rodziców, a pewnie nawet i u dziadków - dodaje. Twórcy spektaklu zapowiadają też, że bajka jest szykowana dla widzów przynajmniej od 4. roku życia. A na koniec zdradzają jeszcze, że szykują scenografię w kształcie ogromnego piórnika, w którym tytułowy Plastuś ma przeżywać swoje przygody.

Co ciekawe, zaplanowana na 14 lutego premiera bajki będzie również jej polską prapremierą. Okazuje się bowiem, że utwór Marii Kownackiej nigdy wcześniej nie gościł na deskach krajowych teatrów.

Na zdjęciu: próba spektaklu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji