Artykuły

Bydgoszcz-Warszawa. Jelinek wg Kleczewskiej

Maja Kleczewska wraz z Łukaszem Chotkowskim przygotowują spektakl, koprodukcję Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru IMKA Tomasza Karolaka, w oparciu o najnowszy nagradzany tekst noblistki Elfriede Jelinek "Cienie. Eurydyka mówi". Dziś odbyła się pierwsza próba do spektaklu.

Jelinek, dekonstruuje mit o Orfeuszu i Eurydyce jako bezwolnie kochającej kobiecie. Miłość Orfeusza jest próżnością. Wobec świata ma się on za kanonizowaną gwiazdę pop, wobec żony - za zbawiciela. Swoim śpiewem, którym doprowadza do omdleń nastoletnie fanki pragnie dokonać niemożliwego: wskrzesić Eurydykę. To ma być wielkie wydarzenie. Show na miarę naszych czasów, gdzie każda emocja, sztuka jest szybkim towarem. W micie nikt Eurydyki nie pyta, czy chce ożyć.

Spektakl będzie fuzją muzyki i teatru. Oprawę muzyczną przygotują Paweł Krawczyk i Katarzyna Nosowska, którą publiczność będzie mogła podziwiać na żywo. Elfriede Jelinek na prośbę twórców nagrała fragmenty swojego tekstu, które zostaną wykorzystane w spektaklu.

W spektaklu udział wezmą Karolina Adamczyk, Michał Czachor, Joanna Drozda, Aleksandra Pisula, Maciej Pesta, Piotr Stramowski, Małgorzata Witkowska i Julia Wyszyńska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji