Artykuły

Bytów. Noworoczny koncert na zamku

Noworoczny koncert z cyklu "Muzyka na Zamku", podczas którego będziemy mieli okazję posłuchać piosenek i fragmentów musicali, odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w sali portretowej Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie.

Wystąpią studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - Milena Kanabus i Miłosz Gałaj wraz ze swoim profesorem, Andrzejem Nanowskim, który będzie im towarzyszył przy fortepianie.

Milena Kanabus jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w specjalności musical. Obecnie jest studentką studiów magisterskich w specjalności śpiew solowy. Wzięła udział w wielu koncertach musicalowych takich jak "It's Love" czy "Magie to Do", wystawianych w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2012 roku zagrała jedną z głównych ról (Eileen) w musicalu "Wonderful Town" wyreżyserowanym przez Krzysztofa Knurka i wystawionym w Filharmonii Bałtyckiej. Rok później wcieliła się w rolę Robyn w musicalu "Godspell" w reżyserii Reni Gosławskiej, który można było oglądać na sali koncertowej gdańskiej akademii. Na tej samej scenie w 2013 roku dwukrotnie zmierzyła się z rolą Evity w koncertowej wersji musicalu o tym samym tytule. W chwili obecnej można ją zobaczyć na deskach sopockiego teatru na plaży w roli Aliny w spektaklu "Balladyna 68" wg J. Przybory i J. Wasowskiego.

Natomiast Miłosz Gałaj to absolwent wydziału wokalno-aktorskiego gdańskiej uczelni (śpiew solowy i musical) . Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem Joanny Bogackiej. Równolegle doskonalone umiejętności wykonawstwa muzyki klasycznej i musicalowej wpływają na rozległy charakter jego działalności artystycznej. Stale poszerzany repertuar łączy w sobie bowiem dzieła od baroku do współczesności, lirykę wokalną, formy kameralne oraz partie operowe i musicalowe. Od października 2013 r. jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku. Początek koncertu we wtorek o godz. 18. Wstęp jest wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji