Artykuły

Płock. "Opowieść wigilijna" na afiszu

Od niedzieli na deski płockiego teatru powróci "Opowieść wigilijna" - widowisko muzyczne na podstawie opowiadania Karola Dickensa.

Przedstawienie to jest wznawiane co roku - od czasu premiery, która miała miejsce przed Wigilią w 2004 r. Nic dziwnego, to świetny sposób, by wprowadzić się całą rodziną w atmosferę nadchodzących świąt.

Skąpiec, Ebenezer Scrooge (w tej roli Szymon Cempura), nie chce przyjść na świąteczny obiad do swojego siostrzeńca. Nie znosi świąt, bo wtedy trzeba kupować prezenty i się uśmiechać. Zmienia się w ciągu jednej nocy - odwiedzają go duchy zmarłego wspólnika oraz przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii. Pokazują mu, co traci.

Muzykę do spektaklu w reżyserii Rafała Sisickiego napisali Paweł Dampc i Jacek Piskorz, w spektaklu mało się mówi, więcej śpiewa.

Pamiętajcie, że sztuka Karola Dickensa jest adresowana nie tylko do dzieci - całymi rodzinami możecie się wybrać do Teatru Dramatycznego w niedzielę o godz. 17 oraz we wtorek (godz. 9 i 12), w środę (o 9), a także w czwartek (o 10). Bilety normalne - 20 zł, ulgowe - 18 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji