Artykuły

W TVP Kraków powstaje teatr telewizji

TVP Kraków realizuje spektakl na podstawie powieści współczesnego japońskiego pisarza Haruki Murakamiego pt. "Na południe od granicy, na zachód od słońca".

Spektakl nie przypomina tradycyjnych widowisk, w istocie jest filmem, do którego zdjęcia kręcone są w plenerach i we wnętrzach naturalnych m. in. w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Chorzowie i Myślenicach.

Historia opowiada o splątanych losach trojga bohaterów, połączonych i rozdzielonych przez miłość. Jakub, wydawałoby się szczęśliwy mąż i ojciec, spotyka kobietę, z którą jako młody chłopiec bardzo się przyjaźnił. Shimamoto nigdy o nim nie zapomniała i odszukawszy go po latach sprawia, że mężczyzna gotów jest rzucić dla niej wszystko. Pozostaje jednak żona Justyna, z która wiele go łączy. Jak się rozwiąże się ten klasyczny trójkąt miłosny, zobaczcie Państwo sami - emisja w 2 programie TVP w styczniu 2006 roku.

W roli Jakuba wystąpi Piotr Szczerbic, w roli kochanki Shimamoto Ewa Bukowska, jako żona Justyna Karolina Lutczyn. Scenariusz napisał Łukasz Barczyk [na zdjęciu], zarazem reżyser spektaklu. Autorką zdjęć jest Karina Kleszczewska, operator filmowy.

Tytuł powieści i spektaklu pochodzi od tytułu piosenki, którą kochankowie często słuchali, wyobrażając sobie co może być "na południe od granicy, na zachód od słońca".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji