Artykuły

Łódź. Nowy film Królikiewicza

We wtorek (3 grudnia) w kamienicy przy ul. Ogrodowej powstawały zdjęcia do nowego filmu "Sąsiady" Grzegorza Królikiewicza. W obsadzie zobaczymy m.in. Mariusza Pudzianowskiego i Annę Muchę.

"Sąsiady" opowiadają o ludziach zepchniętych na margines, pozbawionych perspektyw, bez szans na wyrwanie się z otaczającej ich rzeczywistości. - Ten film to próba namalowania obrazu naszego społeczeństwa. Opowieść o ludziach, których los, system, czy też inni ludzie skazali na wykluczenie. Bohaterowie znajdują się poza obrębem tego, co nazywamy kulturą, zostali jej pozbawieni. - mówi Grzegorz Królikiewicz, reżyser.

- Zauważyć można to już w tytule, to słowo wylęgło się z obserwacji mowy, wiejskich dialektów, defektów gramatycznych.

- Gram wikarego, który pracuje w uboższej dzielnicy - mówi Mariusz Pudzianowski. - Chodzę po kolędzie i spotykam się z ludźmi, którzy nie mogą sobie poradzić ze swoim życiem, są to ludzie ze środowisk patologicznych. Kiedy reżyser złożył mi propozycję byłem zdziwiony, ale mam dystans do siebie, pomyślałem "czemu nie miałbym spróbować?". To dla mnie pewnego rodzaju odskocznia od tego, czym zajmuję się na co dzień.

W filmie zagrają także m.in. Katarzyna Herman, Jacek Poniedziałek, Ewa Błaszczyk, Beata Tyszkiewicz, Anna Mucha, Marek Dyjak.

Zdjęcia były realizowane w kamienicach przy ul. Ogrodowej, Wróblewskiego, Abramowskiego i Różanej, w Pałacu Poznańskiego, czy Kościele św. Józefa. Królikiewicz współpracuje z Krzysztofem Ptakiem (odpowiedzialnym za zdjęcia m.in. do "Papuszy").

Ostatni klaps na planie ma paść 18 grudnia. Premiera filmu planowana jest w 2014 roku. Producentem "Sąsiadów" jest Studio Filmowe Kadr, a dystrybutorem Kino Świat.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji