Artykuły

Dziś premiera!

"Kąpielisko Ostrów" to sztuka Pawła Huelle. Opowiada o pierwszym od wielu lat spotkaniu całej rodziny w ich starym domu. Dorosłe już dzieci muszą postanowić, co dalej zrobić z rozpada­jącym się budynkiem. Trzeba się także pozbyć młodej studentki, która miesz­ka z ich ojcem w domku ogrodnika.

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Babickiego będzie można oglądać od dziś w teatrze im. J. Osterwy. Rolę ojca Babicki powierzył Ludwikowi Paczyńskie­mu, jego znajomej studentki - Oldze Borys. Obrażoną matkę gra Nina Skołubiew-Uryga. W rolach dzieci wystę­pują: Grażyna Jakubecka, Henryk Sobiechart, Andrzej Golejewski i Andrzej Redosz. Jest jeszcze Trybulak, współ­czesny dorobkiewicz, w którego wcie­la się Jerzy Rogalski i pan Wacław - Włodzimierz Wiszniewski - wielo­letni rezydent tego dziwnego domu.

Wczoraj wszystkie te postaci przed­stawił na wieczorze autorskim Paweł Huelle. Przeczytał również fragment swoich "Listów do Bohumila Hrabala", nad którymi właśnie pracuje i odpowia­dał na pytania o "Weisera Dawidka". Wyznał też, że trochę boi się jutrzejsze­go dnia. Ale ma zaufanie do Krzyszto­fa Babickiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji