Artykuły

Wznowienie Kąpieliska Ostrów

Dla publiczności lubelskiej, która nie miała jeszcze okazji oglądać tego spektaklu i dla widzów przybyłych na Międzynarodo­wy Festiwal Teatralny "Konfrontacje Teatralne" nasz Teatr im. Juliusza Osterwy po raz pierwszy w nowym sezonie wznawia "Kąpielisko Ostrów" Pawła Huelle w reżyserii Krzysztofa Babickiego, dyrektora artystycznego teatru, ze scenografią Pawła Dobrzyckiego, kostiumami Barbary Wołosiuk i muzyką Marka Kuczyń­skiego. Przedstawienie pokazane zo­stanie dziś, w piątek i jutro, w sobo­tę o godz. 19, a także w pierwszym dniu festiwalu w środę, 24 paździer­nika.

Przypomnijmy, że spektakl po raz pierwszy zaprezentowano w marcu br. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i że była to prapremiera, bo­wiem sztuka została przez Pawła Hu­elle napisana specjalnie na zamówie­nie Teatru Osterwy. Recenzent Kuriera po premierze pisał m.in.: "Udał się autorowi Weisera Dawidka zabieg niezwykły: korzysta­jąc z - że się tak wyrażę - Czechowowskiej trampoliny (chodzi o wyraźne nawiązania do "Wiśniowego sadu" - przyp. tam), wybił się w "Kąpielisku Ostrów" ku kwestiom bardzo dzi­siejszym i bardzo polskim, co nie pozbawia dzieła bardziej uniwersalnych odniesień szcze­gólnie w środkowoeuropejskim kontekście".

W spektaklu wybitne kreacje stworzyli Olga Borys, Grażyna Jakubecka, Nina Skołuba-Uryga, Andrzej Golejewski (chwaliliśmy go najbardziej), Ludwik Paczyński, Andrzej Redosz, Jerzy Rogalski, Henryk Sobiechart i Włodzimierz Wiszniewski. W ansamblowych scenach z przeszłości w rolach letników i orkiestry pojawia się niemal cały pozostały zespół aktorski Teatru Osterwy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji