Artykuły

Wrocław. Wrocławski Teatr Pantomimy na urodziny swego mistrza

W listopadzie obchodzimy 94. urodziny Henryka Tomaszewskiego, wybitnego twórcy i zasłużonego dla historii europejskiego teatru prekursora pantomimy zespołowej.

Niezwykłość Jego dokonań artystycznych idzie w parze z wyjątkowością Jego myśli o sztuce i życiu. Słowa samego Tomaszewskiego, w których ruch jawi się jako największa pochwała życia, najpełniej oddają istotę przedsięwzięć artysty, którego idee wciąż są żywe i również dziś kształtują działania Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Z okazji jubileuszu Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na wydarzenia związane z jego obchodami.

***

"Szatnia" w reżyserii Zbigniewa Szymczyka - 15, 16, 17 listopada 2013, godz. 19.00. Przedstawienie inspirowane spektaklami Tomaszewskiego, prezentujące zrekonstruowane fragmenty kilku projektów artystycznych mistrza. Reżyserii podjął się Jego uczeń i współpracownik - Zbigniew Szymczyk. Przedsięwzięcie będące wyzwaniem i jednocześnie hołdem dla Tomaszewskiego, przybliża współczesnym twórczość i filozofię sztuki wyjątkowego artysty, którym bez wątpienia był założyciel Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Z tej okazji wszystkie bilety na przedstawienia w specjalnej cenie 15 zł /rezerwacja a.paluch@pantomima.wroc.pl/

18 listopada o godz. 18.00 w ramach projektu "Krzywa Bajka" w Ośrodku Centrum Edukacji Społecznej odbędzie się spotkanie z aktorkami Wrocławskiego Teatru Pantomimy Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

"Krzywa Bajka" to cykl spotkań i warsztatów teatralnych z dziećmi z SP nr 80 na wrocławskim Brochowie, które zakończą się pokazem przedstawienia pod tym samym tytułem. Dzięki udziałowi w projekcie dzieciaki zobaczyły już przedstawienie "Mikrokosmos" WTP, kolejnym krokiem w odkrywaniu teatru jest spotkanie i rozmowa z aktorkami Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą. Wstęp bezpłatny, organizatorzy przewidzieli niespodzianki dla wszystkich gości.

20 listopada, w dniu 94. urodzin Henryka Tomaszewskiego o godz. 19.00 zapraszamy na multimedialne pokazy archiwalnych materiałów ukazujących pracę, idee oraz fragmenty spektakli założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Pragniemy, by urodziny artysty stały się okazją do propagowania Jego twórczości i podjęcia debaty dotyczącej kondycji teatru ruchu w ogóle. Panel dyskusyjny poprowadzi Agnieszka Charkot - sekretarz literacki WTP. Głodni wiedzy, sztuki, ruchu - przybywajcie.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy - al. Dębowa 16.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji