Artykuły

Polkowice. Monodram "To moja Marilyn Monroe" pojutrze

Czy może coś łączyć podrzędną aktorkę teatralną z filmową ikoną lat 50. - Marilyn Monroe? Odpowiedzi warto poszukać w monodramie Eweliny Niewiadowskiej "To moja Marilyn Monroe" 10 października, w ramach festiwalu "Po co komu teatr?".

Aktorka, instruktorka i reżyserka teatralna, choreograf. Zazwyczaj grała kobiety o mocnych charakterach, znana m.in. z roli Lady Makbet w teatrze Arka we Wrocławiu. Od dawna chciała zrealizować monodram, jednak żaden nie był dla niej na tyle interesujący, żeby się nim zająć. Aż do chwili poznania Crisa Henry'ego i jego sztuki, zainspirowanej życiem gwiazdy Hollywood.

"To moja Marilyn Monroe" opowiada o trzydziestosześcioletniej aktorce, niespełnionej praktycznie w każdej dziedzinie życia. I w tym właśnie dostrzega ona podobieństwo do tytułowej Marilyn. Nie utożsamia się z nią przez pryzmat artystycznych odniesień, lecz przez podobieństwo życiorysów. Aktorka przez całe przedstawienie prowadzi grę. Obnaża wszystkie emocje, chce uwieść widzów swoją osobą. Nie wiadomo, co w jej ustach jest prawdą, a co zwykłym kłamstwem. Całość doprowadza publiczność do dość zaskakującego finału. Niezwykła kreacja Eweliny Niewiadowskiej oraz jej wykonania utworów Marilyn Monroe na długo pozostają w pamięci.

Monodram jest kolejną propozycją IV Jesiennych Spotkań Teatralnych. Spektakl rozpocznie się 10 października o godz. 19:00 w polkowickim kinie, przy ul. Dąbrowskiego 1. Bilety w cenie: 20 zł, 25 zł i 35 zł do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina i Galerii "Rynek 26" w Polkowicach. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.pocokomuteatr.pl oraz pod nr tel. 76 746 88 14.

***

10 października, godz. 19.00 - Kino

EWELINA NIEWIADOWSKA

"To moja Marilyn Monroe"

Autor: Cris Henry

Tłumaczenie: Andrew Hejduk

Kostiumy: Ann Alex

Światła: Andrzej Gier

Choreografia: Ewelina Niewiadowska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji