Artykuły

Siostra Popławska

Poznański "Lot nad kukuł­czym gniazdem" (Teatr Nowy) jest przedstawieniem bardzo udanym, a kreacje stworzone przez aktorów nie ustępują wersji ekranowej z samym Jackiem Nicholsonem - taka jest powszechna i chyba trafna opinia.

Daniela Popławska kreuje w nim rolę wrednej siostry Ratched. - Jeszcze nigdy nie spotykałam się z ta­kimi reakcjami publiczności - mówi aktorka. - Na ogół mo­je role zjednywały mi sympa­tię, teraz ludzie mnie nienawi­dzą! Redaktor Z. Beryt z "Gazety Poznańskiej" twierdzi, że takie reakcje, to największe pochlebstwo dla aktorki. Tym bardziej że sio­stra Ratched Popławskiej wcale nie jest ekspresyjna, ale wręcz "wyciszona".

Aktorka po trosze z dumą, po trosze z żalem wspominała, jak kiedyś no­bliwie wyglądający starszy pan nazwał ją podczas przedstawienia "k....", a wi­downia poparła go gro­bowym milczeniem. Po jed­nym ze spektakli grupa groźnie wyglądających wyrostków otoczyła Ratched-Popławską, w końcu po dłuższej chwili ciszy je­den z nich wyjąkał: - Pani chyba nie może być aż tak zła! W dniu spektaklu "Lo­tu..." nawet panie portierki z Teatru witają panią Danielę słowami: -"Dzień dobry, siostro"...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji