Artykuły

Kraków. Premiera opery dla dzieci

Jutro w Operze Krakowskiej odbędzie się premiera opery "Myszki i wojna" Davida Chesky'ego, w reżyserii dyrektora Teatru Kubuś w Kielcach, Roberta Drobniucha.

"Myszki i Wojna" to opera dla dzieci, napisana przez amerykańskiego kompozytora, trzykrotnie nominowanego do nagród Grammy, która pokazuje najmłodszym melomanom absurd wojny, a także uczy akceptacji różnych kultur, jednocześnie zaprzyjaźniając dzieci z muzyką klasyczną. Opera piętnuje chciwość, ale jednocześnie to humorystyczna lekcja moralności i etyki.

Libretto przedstawia historię przedsiębiorczych i wojowniczych Niebieskich Myszy, które żyją na Północy i spokojnych, pokojowo nastawionych Czerwonych Myszy, które żyją na wyspie na Południu. Niebieskie Myszy pragną się wzbogacić, więc decydują się wywołać wojnę. Powód do wojny? Niebieskie Myszy jedzą Różowy Ser, podczas gdy Czerwone Myszy jedzą Żółty Ser. A co by się stało, gdyby Czerwone Myszy przybyły i przekonały Niebieskie Myszy do jedzenia Żółtego Sera?

Przed spektaklem odbędzie się wprowadzenie dla młodych widzów, które poprowadzi Marta Saciuk-Sędzielarz. Prowadząca opowie dzieciom jakie są gatunki opery i jakie głosy w niej występują, a z pomocą muzyków pokaże jakie odgłosy mogą naśladować poszczególne instrumenty.

Organizatorem przedstawienia jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena we współpracy z Operą Krakowską.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji