Artykuły

Kraków. "Poczet ..." i nie tylko na festiwalu w Brześciu

10 września 2013 roku spektakl Narodowego Starego Teatru w Krakowie "Poczet Królów Polskich" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego zostanie zaprezentowany na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Biała Wieża w Brześciu na Białorusi.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Biała Wieża to największe wydarzenie teatralne na Białorusi. Wyjątkowość przedsięwzięcia polega na tym, że program festiwalu łączy wszystkie formy współczesnej sztuki teatralnej: dramat akademicki, współczesny dramat eksperymentalny, spektakle teatrów lalek, przedstawienia uliczne, teatr taneczny itp. Corocznie na festiwalu pracuje międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści, wyznaczający twórcze oblicze współczesnego teatru i jego poziom artystyczny.

Podstawowym celem międzynarodowego festiwalu jest prezentacja dokonań teatrów narodowych, które w swej działalności łączą poszukiwania nowych środków wyrazu z dążnością do zachowania klasycznych tradycji scenicznych. Do tej pory w białoruskim festiwalu wzięły udział zespoły teatralne z 53 krajów świata, a z roku na rok przybywa chętnych do uczestnictwa w imprezie.

Spektaklowi Narodowego Starego Teatru towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń okołoteatralnych:

- sceniczne czytanie dramatu "Szajba" Małgorzaty Sikorskiej-Miszuk w wykonaniu aktorów białoruskich, przygotowane przez Weronikę Szczawińską i Agnieszkę Jakimiak

- warsztaty Nowe media w teatrze prowadzone - przez Krzysztofa Garbaczewskiego i Roberta Mleczko

- warsztaty Programowanie repertuaru w teatrze - prowadzone przez Sebastiana Majewskiego

- warsztaty z krytyki teatralnej - prowadzone przez Romana Pawłowskiego.

Program polski prezentowany podczas festiwalu w Brześciu zorganizowany został we współpracy Instytutu Adama Mickiewicza, Narodowego Starego Teatru oraz East European Performing Arts Platform.

Organizatorzy festiwalu:

Brzeski Akademicki Teatr Dramatyczny, www.bresttheatre.info.

oraz Zarząd Kultury Brzeskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji