Artykuły

Polskie Radio. Dzisiaj pierwsza transmisja radiowa "Pożaru w burdelu" w RDC

9. odcinek spektaklu "Pożar w burdelu" - "Gorączka powstańczej nocy" będzie transmitowana w RDC w niedzielę 1 września o godz. 20.00. Zapraszamy do słuchania oraz do oglądania zdjęć ze spektaklu.

Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział powstańczy złożony z poetów, naukowców i aktorów ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie kultury. Gruppenfuhrer Wolfenstein (Andrzej Konopka) jest bliski wygranej. W ostatniej chwili szalony profesor Max (Maciej Łubieński) postanawia wysłać Wiesława (Tomasz Drabek) przez tunel czasoprzestrzenny do Warszawy przyszłości, aby sprowadził posiłki. Wiesław przenosi się do Warszawy 2013. Ląduje w Wilanowie, w apartamencie Pauli (Monika Babula). Mają romans. Paula zachodzi w ciążę. Wiesław idzie w miasto werbując hipsterów do Powstania. Kobiety za nim szaleją. Wiesław jest oczarowany Anią z Polski (Anna Smołowik), tajemniczą Charlotte (Lena Piękniewska) i Podpalaczem Tęczy (Mariusz Laskowski). HGW (Agnieszka Przepiórska) proponuje mu objęcie Biura Kultury. Tymczasem Gruppenfuhrer Wolfenstein przez tunel czasoprzestrzenny przedostaje się do Warszawy 2013. Czy Wiesław poderwie hipsterów? Czy Ania z Polski wyleczy się z Ryana Goslinga? Czy Paula będzie dobrą matką? Czy HGW wygra referendum?

Wakacje w mieście. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Powstańcza gorączka. Qui pro quo, jak w międzywojennej komedii!

W Teatrze Warsawy po raz dziewiąty wystąpi burdel artystyczny tym razem w powstańczej komedii omyłek. Najlepszy towar w mieście: Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórska, Monika Babula, Lena Piękniewska, Andrzej Konopka, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński, Tomasz Drabek oraz Wiktor Stokowski.

scenografia - Julia Skrzynecka

muzyka - Wiktor Stokowski&Maciej Łubieński

scenariusz - Maciej Łubieński& Michał Walczak

reżyseria - Michał Walczak

Mike Urbaniak tak napisał o "Gorączce" na swoim blogu:

"Jest w "Pożarze w burdelu" wszystko, czego potrzeba. Inteligentny humor (te wszystkie kabarety przez lata promowane w telewizji przez Ninę Terentiew to, przy tym, co oglądamy na scenie Teatru WarSawy, jest zwykłą żenadą), celowy rym częstochowski, odwoływanie się do absolutnie bieżących wydarzeń z życia miasta, kompletna warszawskość, muzyka na żywo, improwizacja, tony absurdalnego humoru, subtelne aluzje i zwyczajna, co jest kluczem do sukcesu, zabawa. Zabawa występujących aktorów, którzy nie przejmują się, kiedy coś pomylą, przestawią w programie (genialny wodzirej Andrzej Konopka), kiedy zawali się kawałek scenografii albo zerwie czerwona kurtyna. Tak musi być, to wszystko wpisane jest w charakter tego przedsięwzięcia i nadaje mu autentyczności. Publika to kocha i kupuje od razu."

Dnia 1 września odbędzie się transmisja spektaklu w RDC. Zapraszamy do słuchania o godz. 20.00!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji