Artykuły

Toruń. Anna Skubik zagra w Indonezji

Monodram Anny Skubik "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego zostanie zaprezentowany na Wayang-World Puppet Carnival w Dżakarcie.

Wayang-World Puppet Carnival to święto sztuki lalkarskiej, podczas którego prezentowanych jest ponad 70 spektakli artystów z całego świata. Festiwal odbywa się w Dżakarcie i na Bali.

"Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" (na zdjęciu) jest intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą.

Marlena Dietrich, stara i nieszczęśliwa, ostatnie 13 lat swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i rodziny zmarła w samotności....

Spektakl otrzymał nagrodę za innowacyjnosc w sztuce lalkarskiej 13 th World Festival of Puppetry w Pradze w 2009 roku, Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w 2008 roku we Wrocławiu, nagrodę Związku Artystów Scen Polskich za kreacje aktorska na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu w 2010 roku.

Prezentowany był m.in. w Nowym Jorku w Teatrze La MaMa E.T.C., w The Odyssey Theatre Ensemble w Los Angeles, na Festiwalu Fringe z Edynburgu.

Spektakl odbędzie się 2 września o godz. 22. Miejsce prezentacji: Stage 3 Museum Nasional, Medan Merdea Barat 12, Jakarta

Spektakl otrzymał wsparcie finansowe Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dżakarcie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji