Artykuły

Cruella i harley

Przed laty w "Balladynie" Adama Hanuszkiewicza Goplana wjeżdżała na scenie na hondzie. Dziś w "101 dalmatyńczykach" Cruella De Mon wjeżdża na scenę na harleyu.

Teatr im. Jaracza co pewien czas przygotowuje przedstawienie dla najmłodszych widzów. Tym ra­zem Jerzy Bielunas podjął się re­żyserii hitowej (bo czy bajka może być kultowa?!) bajki "101 dalmatyńczyków".

Na ile zafascynuje widzów (obeznanych z historią o psach oglądaną w kreskówkach i holly­woodzkich produkcjach wysokobudżetowych) magia teatru, okaże się już w sobotę. O godz. 16 pre­miera, a wcześniej, przed teatrem na ul. Jaracza "zebranie" żywych dalmatyńczyków i ryczących har­leyów.

Spektakl powinien stać się atrakcyjny za sprawą muzyki. Łódzkie "dalmatyńczyki" są bo­wiem musicalem - z piętnastoma piosenkami - w choreografii Jani­ny Niesobskiej.

W rolach głównych bohaterów powieści Dodie Smith zobaczymy: Urszulę Gryczewską, która zagra Mimi i Michała Staszczaka, w roli zakochanego w niej Ponga. W lo­dowatą Cruellę, polującą na nowe futro z nakrapianych skór, wcieli się Kamila Sammler. W szeregach bandy dzikich zwierząt z Londynu zobaczymy m.in.: Dorotę Kiełkowicz, Matyldę Paszczenko, Ceza­rego Rybińskiego, Mariusza Słupińskiego i Dariusza Taraszkiewicza.

Z ciekawostek można zdra­dzić, że Cruella w każdej scenie pojawiać się będzie w innym ko­stiumie (wszystkie zaprojektowa­ła Maria Balcerek), a akcja bajki toczyć się będzie pośród mrocz­nych, stalowo- drewnianych kon­strukcji mogących kojarzyć się z dokami (scenografia: Barbara Wesołowska-Kowalska i Ryszard Warcholiński). Autorem muzyki zaś jest Tomasz Łuc.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji