Artykuły

Ostrówek. Przyjedzie "Pippi Pończoszanka"

Radość i artystyczne przeżycia pod cyrkowym namiotem ożywiły w Łochowie wakacyjny czas. Na początku sierpnia - powtórka teatralnej przygody. Tym razem Teatr Pinokio odwiedzi 1 i 2 sierpnia Ostrówek.

Kto, mając kilka lub kilkanaście lat, nie marzył o tym, aby nauczyć się cyrkowych sztuczek? Ci, którzy byli fanami Pippi Pończoszanki - na pewno! Tego lata marzenia najmłodszych mieszkańców Łochowa o przygodzie z cyrkiem spełniły się. A to dzięki projektowi, który w połowie lipca przez dwa dni prowadziły Teatr "Pinokio" oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Atmosfera cyrkowej areny objęła najpierw plac przy fontannie, gdzie brylowali przed przechodniami: szczudlarze, żonglerzy, śpiewacy i grajkowie.

Do świata muzyki i teatru zaproszono na wieczór głównie dzieci. Spektaklowi "Pippi Pończoszanka" towarzyszył koncert grupy "Bura Kura". Wydarzenia odbyły się w dużym namiocie cyrkowym, przy bogatej scenografii. Teatr "Pinokio" przedstawił historię Pippi z dużą dozą magii dziecięcego świata i radosnych zabaw. Cyrkowo-muzyczne przedstawienie przypominało o prawie dziecka do zachowania indywidualności i decydowania o sobie.

Sztuce pod namiotem towarzyszył cykl warsztatów artystycznych dla młodzieży: nauka żonglowania, chodzenia po linie, a nawet tresury dzikich zwierząt. Nie brakowało też chętnych do udziału w warsztatach teatralnych i stworzenia dziecięcego songu wolności.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji