Artykuły

Kielce. 10. urodziny KTT

Już ponad sto osób wystąpiło na scenie pod szyldem Kieleckiego Teatru Tańca. Na początku było to stowarzyszenie, a od roku KTT funkcjonuje jako miejska instytucja. - Nic się w tym czasie nie zmieniło. Cały czas tworzymy teatr oparty na uczuciach - mówi Grzegorz Pańtak, wicedyrektor KTT.

Zadebiutowali w grudniu 1995 roku na deskach Teatru Dramatycznego im. Jaracza w Olsztynie. Teraz na koncie mają czternaście autorskich spektakli. Zaczynali jako grupka zapaleńców, którym udało się założyć stowarzyszenie i dzięki dotacjom robić swój wymarzony teatr tańca. W maju 2004 roku Kielecki Teatr Tańca stał się instytucją miejską.

- Te 10 lat wspominam jako dość pracowity okres, który pozwolił zrealizować wszystkie nasze idee - podkreśla Pańtak. - Na początku działaliśmy trochę partyzancko, ale entuzjazm wystarczał za wszystko. Wielu ludzi pomagało nam bezinteresownie, montując dźwięk, drukując plakaty. Teraz mamy sponsorów, których pomoc jest nieoceniona - mówi Pańtak.

Ola Jaworska z Kieleckim Teatrem Tańca związana jest od siedmiu lat. - Ten jubileusz to świetna okazja, aby zatańczyć i spotkać się z całą masą osób, które przewinęły się przez ten teatr. Nasi znajomi zjeżdżają do Kielc z Londynu, obu Ameryk i razem z nami ćwiczą. W sobotę przypomnimy fragmenty większości naszych spektakli, więc pracy nie brakuje - opowiada tancerka.

Czego można życzyć teatrowi z okazji 10. urodzin? - Utrzymania poziomu artystycznego - mówi wicedyrektor Pańtak. - Przede wszystkim zdrowia i siły fizycznej - dodaje Ola.

Uroczystość jubileuszowa rozpocznie się w sobotę 1 października o godz. 18 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Będzie można obejrzeć m.in. fragmenty spektakli "Tęsknoty", "Quo Vadis", "Dla Ciebie Panie", "Kalijuga", "Drab-Zeen" [na zdjęciu] i "Przemijanie". Bilety na uroczystość w cenie 14 zł można kupić w kasie KCK.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji