Artykuły

Kielce. "Alchemik" wraca do Kubusia

Po wakacyjnej przerwie na deski kieleckiego teatru lalkowego Kubuś wraca scena dla dorosłych, na której będzie można obejrzeć "Alchemika" [na zdjęciu] według powieści Paulo Coelho. To niezwykły, wręcz magiczny spektakl, który przenosi widzów w świat przepowiedni i poszukiwań własnej drogi życiowej.

Irena Dragan - reżyserka "Alchemika" - długo przygotowywała się do premiery. Symboliczny, pozbawiony akcji tekst Paulo Coelho okazał się bardzo trudny do przeniesienia na sceniczne deski. Ale udało się - kielecka inscenizacja okazała się bardzo interesująca. Spektakl, utrzymany w stylistyce czarnego teatru, doskonale oddał klimat powieści, która opowiada o losach pasterza Santiago, poszukującego po całym świecie skarbu. Warto dodać, że .Alchemikiem" kielecki teatr wrócił do pomysłu sceny dla dorosłych - to bowiem do nich adresowane jest to przedstawienie.

"Alchemika" będzie można obejrzeć już w najbliższy, weekend - w sobotę, 24 września spektakl zostanie pokazany dwa razy - o godzinie 9 i 12, zaś w niedzielę (25 września) o godzinie 18.

"Alchemik" będzie również pokazany 30 września w Warszawie na IX Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2005. Kielecki Kubuś uczestniczył już w warszawskim festiwalu dwa lata temu ze sztuką dla dzieci "Rudy Dżil i jego pies" Tolkiena. Tym razem komisja konkursowa zakwalifikowała spektakl dla dorosłych.

Zaprasza Irena Dragan

- Bardzo serdecznie zapraszam na sztukę "Alchemik", która, ku naszej wielkiej radości, cieszyła się przed wakacjami ogromnym powodzeniem u publiczności. Dla aktorów to bardzo trudny spektakl, wymagający ogromnej precyzji. Dlatego przed wznowieniem odbyliśmy wiele prób, by Osiągnąć perfekcję. Jest to dla nas ważne tym bardziej, że szykujemy się na wyjazd na festiwal.

"Alchemika" będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend - w sobotę, 24 września, spektakl zostanie pokazany dwa razy - o godzinie 9 i 12, zaś w niedzielę (25 września) o godzinie 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji