Artykuły

Łódź. Pippi i Bura Kura w ogrodzie

6 lipca w namiocie cyrkowym w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się premiera spektaklu "Pippi Pończoszanka" oraz koncert zespołu Bura Kura. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach projektu artystycznego "Lato w teatrze".

Premierze towarzyszyć będzie parada na Rynku Manufaktury oraz pokaz uczestników projektu Brave Kids.

Teatr Pinokio w Łodzi wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie realizuje projekt artystyczny w ramach programu "Lato w teatrze". Składa się on ze spektaklu "Pippi Pończoszanka" granego w namiocie cyrkowym, koncertu, parady oraz warsztatów artystycznych. Projekt prezentowany jest przez całe lato w miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury. Działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.

Pippi, którą będzie można poznać dzięki spektaklowi Konrada Dworakowskiego, nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

- Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych - mówi Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu.

***

Premiera 6 lipca o godz. 18 w namiocie cyrkowym w Ogrodzie Botanicznym (ul. Krzemieniecka 36/38).

6 lipca o godz. 11 na Rynku Manufaktury odbędzie się parada artystów, biorących udział w spektaklu "Pippi Pończoszanka". Po premierze będzie można zobaczyć pokaz dzieci z projektu edukacyjnego Brave Kids. Bezpłatne wejściówki na spektakl należy odbierać w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16, Łódź) w dniach 1-5 lipca w godzinach 8.00-18.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji