Artykuły

Warszawa. Tłumy na 7. Pikniku Kulturalnym "Co Jest Grane"

Blisko 30 tysięcy osób odwiedziło w sobotę nasz Piknik Kulturalny "Gazety Co Jest Grane" w Królikarni. Pogoda dopisała, wydarzeń kulturalnych nie zabrakło. Znakomicie przyjęte zostały nasze propozycje teatralne.

Wystąpiło 13 zespołów muzycznych, obejrzeliśmy dwa spektakle i pięć filmów z repertuaru Gutek Film. W Dziecięcym Ogrodzie odbywały się warsztaty i zabawy dla najmłodszych. A piknikowe knajpki, w których swoje dania serwowały m.in. Beirut, Delikatesy Esencja, Słony i Smaki Warszawy, były oblężone.

Z rockowym początkiem po mocno taneczny finał. Najpierw leniwie na kocach, potem już na skacząco, wielotysięczna publiczność piknikowa rozkręcała się z koncertu na koncert. Doskonale w ciągu dnia wypadły występy Ani Dąbrowskiej, incarNations czy Voo Voo. Popowych przebojów, nastrojowego miejskiego bluesa i awangardowego rocka większość słuchała, leżąc, siedząc wygodnie na trawie, stojąc w kolejce po jedzenie, wspinając się nawet na drzewa, ale zostawiając miejsce pod sceną najwierniejszym fanom artystów.

Koncerty w Królikarni mają zawsze swój niepowtarzalny klimat, oryginalny nastrój. Znane piosenki wybrzmiewają tam zaskakująco inaczej, tak było choćby ze "Stanie się tak jak gdyby nigdy nic" Voo Voo. Nowe piękne nagrania, jak "Melancholia" Rebeki, miały swoją magiczną aurę.

Podczas pikniku koncerty odbywały się na zakładkę, z kilkoma małymi przerwami muzyka grała prawie dwanaście godzin. Prawie równolegle występowali: na dużej scenie Kim Nowak, a na scenie za Pałacem - Skubas. Na obu koncertach był tłok. Bracia Waglewscy wystąpili na Pikniku już po raz drugi, w zeszłym roku jako Fisz Emade, teraz w swoim ostrym, klasycznym rockowo wcieleniu. Tłumy zebrały się też na występie Marka Dyjaka, którego szorstkie ballady, zaśpiewane na kameralnej mniejszej scenie, robiły spore wrażenie.

Znakomicie przyjęte zostały też nasze propozycje teatralne.

"Małe zbrodnie małżeńskie" (teatrpraga.pl) w wykonaniu Katarzyny Herman i Redbada Klijnstry widzowie oglądali w pełnym skupieniu, choć warunki nie zawsze były sprzyjające - słońce świeciło po oczach, zza Pałacyku dochodziły odgłosy z drugiej sceny.

Owacje na stojąco dostały "Dzienniki" [na zdjęciu] z Teatru IMKA - Gombrowicz w przewrotnej, dowcipnej interpretacji i mistrzowskim wykonaniu Magdaleny Cieleckiej, Iwony Bielskiej, Piotra Adamczyka, Mikołaja Grabowskiego (reżyser spektaklu), Andrzeja Konopki i Tomasza Karolaka.

Siódma edycja naszego Kulturalnego Pikniku zakończyła się występem Rebeki, młodego polskiego elektropopowego duetu. Kilkaset, może więcej, osób nie chciało zespołowi dać zejść ze sceny. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny potwierdzili, że są jednym z najciekawszych młodych polskich zespołów grających współczesną muzykę elektroniczną.

***

Podziękowania

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji 7. Pikniku Kulturalnego "Gazety Co Jest Grane":

Zespołowi Muzeum Narodowego w Warszawie i Królikarni, w tym pani kurator Agnieszce Tarasiuk i Pani Ani Maciądze.

Patronom medialnym: Portalowi gazeta.pl, dziennikowi Metro, firmie AMS, magazynowi Hiro oraz radiu Roxy.

Zespołom i wykonawcom: Ani Dąbrowskiej, Voo Voo, Kim Nowak, Markowi Dyjakowi, Skubasowi, Mai Kleszcz & Incarnation, Taniej Odzieży, Minerals, Rebece, Eryk Shoves Them In His Pockets, Frozen Bird, Daktari, Twilite.

Za spektakle dziękujemy Teatrowi Imka (Dzienniki) i teatrpraga.pl (Małe Zbrodnie Małżeńskie).

Dziękujemy również Piotrowi "Kędziorowi" Kędzierskiemu za oprawę konferansjerską i Gutek Film oraz Kinu Muranów na czele z p. Adamem Trzopkiem za filmy i akcję blu-ray.

Podziękowania dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego, JCC Warszawa - Centrum Społeczności Żydowskiej oraz Fundacji Nadaye, organizatorowi Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska, Fundacji Atelier, Małej Warszawskiej Jesieni, Fundacji MaMa i MaMa Café, Agnieszce Czapi Trzepizur, Brown Sugar Esthetical za wszelkie atrakcje przygotowane dla dzieci.

Dziękujemy restauracjom: Kosmos Kosmos, Beirut, bistro Słony, Smaki Warszawy, Delikatesy Esencja, Mitsu Sushi, marce Fit&Easy, Bobby Burger, Fritz Cola, Bombilla i Gazeta Café za festiwal kulinarny, a także Janowi Kuroniowi na kulinarne show i warsztaty.

Dziękujemy policji i straży miejskiej za pomoc w pilnowaniu porządku.

Dziękujemy także wspaniałej ekipie produkcyjnej: Michałowie Redo i firmie Eurosound, Piotrowi Przybylakowi i firmie DSF Grupa, Krzysiowi Tomasikowi, Krzysiowi "Famie" Tokarzowi, całej ekipie TIMBA STAF, firmom Alterbossar, Everclean, UNIGREG, TOI-TOI, Jerry Media;

Osobne i specjalne podziękowania dla naszego producenta: Jacka Brzozowskiego i firmy No Name.

I na koniec serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych gości - czytelników i uczestników pikniku za wspólną zabawę! Do zobaczenia za rok!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji