Artykuły

Kraków. "Kochanek" zwycięzcą plebiscytu widzów

Spektakl "Kochanek" Harolda Pintera w reż. Józefa Opalskiego zwyciężył w plebiscycie widzów na najlepszy spektakl Teatru im. J. Słowackiego. Spektakl zwyciężył także we wszystkich innych kategoriach plebiscytu.

Spektakl tryumfował też w kategoriach: najlepsza reżyseria - Józef Opalski; najlepsza scenografia - Agata Duda-Gracz, najlepsza aktorka - Dominika Bednarczyk i najlepszy aktor - Grzegorz Mielczarek.

Informacje o wynikach 5. Plebiscytu Publiczności znalazły się w gazetce teatralnej "Nasz recenzent", rozdawanej widzom z okazji odbywającej się w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie VII Nocy Teatrów.

Jak podkreślono, "pierwszy raz w historii plebiscytu jeden spektakl zebrał wszystkie laury".

Dziękując publiczności za obecność na widowni w ostatnim roku, dyrektor teatru Krzysztof Orzechowski zapowiedział w "Naszym recenzencie" przypadający na 21 października jubileusz 120-lecia Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Uczczony zostanie on tego dnia premierą najnowszego dramatu Sławomira Mrożka "Karnawał czyli pierwsza żona Adama" w reż. Bogdana Cioska. Z okazji jubileuszu odbędzie się również specjalne spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji, a w Małopolskim Ogrodzie Sztuki prezentowana będzie multimedialna wystawa poświęcona dziejom teatru.

Podczas VII Nocy Teatrów zespół aktorek i twórców spektaklu "Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" Petera Asmussena w reż. Iwony Kempy z Teatru J. Słowackiego uhonorowany został tegoroczną Nagrodą Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji