Artykuły

Pożegnaj się z Matką

"Matka" Witkacego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego - jeden z najciekawszych spektakli Teatru Wybrzeże w XXI w. - schodzi z afisza. Od najbliższej środy rozpoczynają się pożegnalne przedstawienia.

Premiera "niesmacznej sztuki w dwóch aktach z epilogiem" - bo taki jest podtytuł dramatu Witkacego - od­była się 24 października 2003 r. "Wit­kacy w Matce oczarowuje bogac­twem odcieni uczuć macierzyńskich wobec marnotrawnego syna: od uwielbienia i pełnego oddania, podświado­mą niechęć poznania prawdy o włas­nym dziecku, przez zwątpienie i pró­bę realnej oceny jego postępowania aż po odrzucenie (choć chwilowe) po prze­kroczeniu cienkiej linii dzielącej mi­łość synowską od kazirodczej" - pisa­ła po premierze w "Gazecie Wyborczej Trójmiasto" Katarzyna Fryc.

"Matkę" w Wybrzeżu przygotował Grzegorz Wiśniewski - jeden z najcie­kawszych polskich reżyserów, absol­went krakowskiej szkoły teatralnej, uczeń Krystiana Lupy. W Gdańsku, prócz "Matki", wyreżyserował "Jana Gabriela Borkmana" Henryka Ibsena, "Mewę" Antoniego Czechowa, "Przed odejściem w stan spoczynku" Thoma­sa Bernharda, "Księżną D'Amalfi" Johna Webstera oraz "Słodkiego pta­ka młodości" Tennessee Williamsa. W tytułową rolę brawurowo wciela się Dorota Kolak, muzykę do przedsta­wienia napisał Tymon Tymański. Dodatkowo w najbliższy czwartek, 8 stycznia, po spektaklu (około godz. 21) odbędzie się spotkanie poświęcone przedstawieniu. Weźmie w nim udział Grzegorz Wiśniewski, aktorzy grają­cy w "Matce" oraz wykładowcy trój­miejskich uczelni. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji