Artykuły

Kraków. Iwona Socha i Mariusz Kwiecień z nagrodą im. Jana Kiepury

Nagrody im. Jana Kiepury zostały wręczone podczas VII uroczystej gali kiepurowskiej, 16 maja, w sali widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach.

Solistka Opery Krakowskiej Iwona Socha, odtwórczyni partii Zuzanny w krakowskiej inscenizacji "Wesela Figara" W. A. Mozarta w reżyserii Laco Adamika i Adiny w "Napoju miłosnym" G. Donizettiego w reżyserii H. Baranowskiego zdobyła nagrodę im. Jana Kiepury w kategorii NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA.

Mariusz Kwiecień, solista Metropolitan Opera w Nowym Jorku, który w "Weselu Figara" wystąpił w partii Hrabiego Almavivy został uhonorowany nagrodą im. Jana Kiepury w kategorii NAJLEPSZY ŚPIEWAK. Obydwie nominacje zgłosiła Opera Krakowska.

Wręczając nagrodę solistce naszego teatru podkreślono, że obydwie jej kreacje zachwyciły publiczność i krytykę. Artystka ceniona jest za piękny, wyrazisty i czysty sopran oraz za świetnie zagrane aktorsko postaci - zwinnej, zgrabnej i uroczej Zuzanny oraz inteligentnej i przebiegłej Adiny. Iwona Socha razem z pozostałymi nagrodzonymi artystami wystąpiła podczas uroczystej gali kiepurowskiej. Wykonała Bolero Eleny z "Nieszporów sycylijskich" G. Verdiego oraz Czardasz Sylwy z operetki "Księżniczka Czardasza" E. Kalmana. Została ciepło przyjęta przez publiczność. Laureatom towarzyszyła Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą Jacka Bonieckiego.

- Serdecznie dziękuję, że mogłam wziąć udział w tak znakomitych produkcjach. Jestem zachwycona, że w "Weselu Figara" wystąpiłam w tak zacnym gronie z Mariuszem Kwietniem na czele. Jest to dla mnie ogromna nobilitacja. Jestem niezwykle wzruszona i szczęśliwa, że mogłam dostarczyć widzom tę odrobinę radości i tym samym zasłużyć sobie na tak wspaniałą nagrodę jaką jest statuetka Kiepury - powiedziała Iwona Socha podczas gali.

Jury doceniło kreację Mariusza Kwietnia w krakowskiej inscenizacji "Wesela Figara". Nagrodę w imieniu światowej sławy solisty odebrała Iwona Socha. Gospodarzami wieczoru był ceniony śpiewak, twórca i członek kapituły TNM Wiesław Ochman oraz Anna Matusiak z Radia RDC.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji