Artykuły

Kraków. "Klub Miłośników Filmu Misja" w Łaźni Nowej

Pamiętacie film "Misja"? Robert de Niro i Jeremy Irons w habicie jezuickim walczą o zasady w amazońskiej dżungli. Do tej właśnie produkcji nawiązuje Bartosz Szydłowski reżyserujący w Łaźni Nowej "Klub Miłośników Filmu Misja".

Pamiętacie film "Misja"? Robert de Niro i Jeremy Irons w habicie jezuickim walczą o zasady w amazońskiej dżungli. Zderzenie cywilizacji, czyli świata Indian i kolonizatorów, obrona człowieczeństwa-tematy wiecznie aktualne, bez względu na czas i szerokość geograficzną. Do tej właśnie produkcji nawiązuje Bartosz Szydłowski reżyserujący w Łaźni Nowej "Klub Miłośników Filmu Misja". "Inspirowany kolonialną estetyką płaszcza i szpady, kostiumowy spektakl, pomyślany jako remiks europejskich wyobrażeń o dzikiej dżungli amazońskiej i czasach konkwisty,

Człowiek zagubiony w dżungli współczesności -czyli "Klub Miłośników Filmu Misja" w Łaźni Nowej prezentuje wykreowaną przez wyobraźnię, wznoszącą się nad wodospadami wspólnotę Indian, zderzoną z bezwzględnością konsumpcyjnej kultury zachodniej. "Misja" wciągnie widza bez reszty do zabawy, skusi, omami i zaskoczy. Ale okaże się też pułapką przygotowaną przez rozczarowanych

i krytycznych, którzy idąc za marzeniem o pięknej i romantycznej utopii, zapragną prawdziwej rewolucji"- piszą twórcy spektaklu. I dodają, że XVIII-wieczna historia będzie wstępem do rozmowy o współczesności. O kraju z wciąż żywym mitem solidarności społecznej, a jednocześnie wprzęgniętym w mechanizmy kapitalizmu. O zasadach zdradzanych dla chwilowych korzyści. 0 skutkach, o których nikt nie chce myśleć. 0 tym jak teoria bezszelestnie rozmija się z praktyką.

W łaźniowej inscenizacji zobaczymy m.in.: Jana Peszka (kardynał Altamirano), Radosława Krzyżowskiego (Rodrigo Mendoza) i Krzysztofa Zarzeckiego (Gabriel). Spektakle grane będą także 21 i 22 maja, o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji