Artykuły

Lekka komedia Szekspira i owacje na stojąco

"Jak wam się podoba" w reż. Marka Gierszała w Teatrze Polskim w Szczecinie. Pisze Małgorzata Klimczak w Głosie Szczecińskim.

Premierowy spektakl Teatru Polskiego "Jak wam się podoba" w reż. Marka Gierszała to trzygodzinna rozrywka.

Jeżeli ktoś pragnie teatru lekkiego, łatwego i przyjemnego, to może spokojnie wybrać się do Teatru Polskiego na spektakl zrealizowany przez Marka Gierszała. Ale jeżeli ktoś szuka wielkiej sztuki, to może się rozczarować.

Intryga jest prosta. Orlando (Dorota Chrulska) zakochuje się w Rozalindzie (Sylwia Różycka), a żeby ich drogi się spotkały i wszystko zakończyło ślubem, jak to w baśniach bywa, muszą przejść wiele testów i przygód.

Marek Gierszał wyreżyserował komedię Szekspira o baśniowej wręcz treści trochę bez pomysłu. Jest w tym spektaklu wiele chaosu. Aktorzy, których tym razem na scenie jest sporo, a dokładniej mówiąc aktorki, bo reżyser obsadził same panie, biegają po scenie, piszczą, podskakują lub krzyczą. Trochę to przypomina przedstawienie dla dzieci zrobione przez uczniów, a nie profesjonalny teatr. Tym bardziej, że scenografia też jest trochę jak w przedstawieniu dla dzieci - jakiś sztuczny lasek, listki, drzewka. Aktorki grają różnie, jedne lepiej , inne gorzej. Znakomita jest rola Lidii Jeziorskiej jako Adama. Niestety, kończy się w pierwszym akcie.

Cieszy również obecność w roli głównej Doroty Chrul-skiej, bo ta zdolna aktorka jest rzadko obsadzana w czołowych rolach.

Mimo narzekań niektórych widzów na jakość przedstawienia, większość publiczności była raczej zachwycona, bo nagrodziła spektakl owacjami na stojąco. A gdzieś z widowni padło na koniec zdanie: "Fajne, nie?"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji