Artykuły

Łódź. "Podróż zimowa" wygrała z Bieberem

Spektakl "Podróż zimowa" w Teatrze Powszechnym okazał się najważniejszym pozytywnym wydarzeniem w marcu w plebiscycie Łódzkie Sukcesu.

Przedstawienie wygrało z koncertem Justina Biebera w Atlas Arenie. Tak zdecydowało ponad 50 proc. telewidzów TV Toya, słuchaczy Radia ESKA Łódź oraz czytelników "Gazety Wyborczej" w plebiscycie Łódzkie Sukcesu. Uczestnicy zabawy wydali taki werdykt pomimo dużej konkurencji, jaką był koncert Justina Biebera w Atlas Arenie. Konkurs razem z mediami organizuje klub Piotrkowska 77.

"Podróż zimowa" to propozycja z zupełnie innej bajki. To koprodukcja zrealizowana przez Teatr Powszechny w Łodzi i Teatr Polski w Bydgoszczy. Premierę miała podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i widzów. Kilkukrotnie okrzyknięto go najlepszym dotychczasowym dziełem Mai Kleczewskiej. Ze spektaklem o miano najważniejszego pozytywnego wydarzenia w marcu rywalizował koncert Justina Biebera w Atlas Arenie. Tłumy zmarzniętych nastolatek, czekających, by zobaczyć swojego idola, i Justin Bieber paradujący z gołą klatką piersiową po łódzkim lotnisku - to zapamiętają jego fani. Bieber nie zabawił w Łodzi długo, ale dużo i długo o jego pobycie się mówiło i pisało. Mimo to spektaklowi nie dał rady. Głosowało na niego 38,6 proc. uczestników zabawy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji