Artykuły

Szczecin. Premiera "Jak wam się podoba" w Polskim

Idylliczna historia o miłości od pierwszego wejrzenia okraszona komediowymi sytuacjami. Wszystko w tradycyjnej formie, kostiumach i aranżacji. Teatr Polski wystawia "Jak wam się podoba" Williama Szekspira.

To jedna z najbardziej romantycznych i zarazem najprostszych w swojej wymowie komedii Szekspira.

Miłość jest tu wielowymiarowa. Ukazane są różne ku niej drogi, różne jej odcienie i różne jej spełnienia. Tęsknota i namiętność, oddanie i nadzieja, ale przede wszystkim dojrzewanie do uczucia. Chociaż, jak na angielskiego klasyka przystało, nie brakuje intryg, czarnych charakterów, nieporozumień a także elementów magicznych i baśniowych.

Reżyserii podjął się pracujący na co dzień w Berlinie Marek Gierszał, który ostatnio zrobił, na tych samych deskach, "Koguta w rosole" - spektakl o życiowych nieudacznikach, którzy postanawiają założyć grupę striptizerów.

Po "Jak wam się podoba" nie ma co się spodziewać innowacji ani nagości. Będzie tradycyjnie, szekspirowsko i kolorowo.

Tekst powstał w 1600 r. i opowiada historię Rozalindy, córki Księcia Seniora, który wygnany został do Lasu Ardeńskiego. Dziewczyna mieszka w królestwie rządzonym przez złego wuja - księcia Fryderyka. Rosalinda zakochuje się w Orlando, jednak do spełnienia miłości nie dochodzi, bo i ona zostaje skazana na banicję. Z zamku ucieka w przebraniu mężczyzny i przyjmuje imię Genymede. Jej kuzynka Celia oraz nadworny błazen wyruszają z nią. Gdy już przedostają się do lasu, wpadają na Orlanda, który również musi uciekać. Dalej ruszają razem, a Rozalinda stara się zdobyć serce ukochanego, mimo że wciąż gra mężczyznę. Jak to w komediach - wszystko kończy się szczęśliwie.

Obsada: Olga Adamska, Katarzyna Bieschke, Dorota Chrulska, Elżbieta Donimirska, Bożena Furczyk, Małgorzata Iwańska, Lidia Jeziorska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Marta Uszko, Damian Sienkiewicz, Karina Krzywicka (gościnnie) i Agnieszka Skawińska (gościnnie).

Spektakl przedpremierowy w piątek o godz. 19, premiera w sobotę o tej samej porze. Bilety 25-40 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji