Artykuły

Lublin. Koniec pierwszej rezydencji "domu tańca"

Zakończyła się pierwsza rezydencja taneczna programu "maat festival - border line 2013". Pierwszą rezydentką była Magdalena Jędra, tancerka, choreografka z Gdańska.

W ramach 11 dniowej rezydencji Jędra pracowała w Lublinie nad własną koncepcją choreografii i spektaklu, który będziemy mogli zobaczyć na przełomie listopada i grudnia podczas pokazu prac wszystkich rezydentów zaproszonych przez kuratora programu Tomasza Bazana. Podczas rezydencji odbyło się min. spotkanie z Magdą i publiczna rozmowa na temat jak postrzegać współczesny taniec, zjawisko choreografii i sytuacji na polskim rynku tańca. Odbyła się też pierwsza otwarta lekcja zapoczątkowująca cykl lekcji tańca z wszystkimi rezydentami.

Obok wydarzeń związanych z pobytem Magdaleny Jędry powstawał równolegle fabularyzowany dokument o procesie pracy którego autorką jest Patrycja Płanik. Podczas 'maat festival' w grudniu zobaczymy osiem filmowych prac o rezydentach.

Rozpoczęły też dwa cykle rozmów: Grażyna Lutosławska z Polskiego Radia rozmawia z tancerzami na temat ich specyfiki pracy, a Tomasz Bazan dyskutuje z Anną Nawrot z Galerii Białej na temat możliwości związków tańca z sztukami wizualnymi.

Kolejna rezydencja już w maju - gościem będzie Anita Wach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji