Artykuły

Gdańsk. Spektakl Larysy Grabińskiej w Żaku

14 kwietnia w klubie Żak, w ramach Trójmiejskiej Korporacji Tańca, odbędzie się premiera spektaklu Larysy Grabińskiej "Głód".

"Głód" jest spektaklem tańca, muzyki i poezji. Składam w nim ukłon w stronę wszystkich Matek (przyszłych, niedoszłych), w stronę Matki Ziemi.

Spektakl jest opowieścią o NIEJ - głodnej istocie, która po ucieczce z więzienia, odzyskawszy wzrok, słuch i czucie, wyrusza w podróż. Wiedziona niejako głosem głodu, ma nadzieję dotrzeć do miejsca przeznaczenia, do domu, w którym od dawna już ktoś na nią czeka. Po drodze przekonuje się o niezwykłości samego istnienia i rzeczy sprowadzanych często do miana zwykłych i banalnych. Z nich czerpie siłę, dzięki nim odkrywa własną moc, i w końcu w nich przegląda się jak w lustrze. Odkrywa, że to co najprostsze i to co bliskie - jak grunt pod nogami - to wystarczy, by iść własną drogą w stronę marzeń, bez obaw i z ufnością. Z wdzięcznością.

***

Larysa Grabińska - tancerka, instruktorka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim (klasa fortepianu). Pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała w zespole tańca nowoczesnego w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonym przez Krystynę Grabińską. Potem tańczyła i współtworzyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała w spektaklach choreografów Sopockiego Teatru Tańca (min. "Infantka"). Współtwórczyni spektakli: "Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak..." z Marią Miotk (2008), "Nie deptać trawnika" (rezydencja/premiera 2009, Klub Żak w Gdańsku). Największy wpływ na jej kondycję i świadomość taneczną wywarli: Aleksandra Jaworska (Kielecki Teatr Tańca), Anna Haracz, Iwona Gilarska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Julia Mach, Anna Krysiak, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji