Artykuły

Warszawa. Dziś startuje Warszawska Scena Tańca

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza 9 kwietnia o godz. 19:00 na pierwszą prezentację w ramach Warszawskiej Sceny Tańca: Anita Wach "Oops".

Po dłuższej przerwie i pracy zagranicą, na warszawską scenę powraca jedna z najlepszych polskich tancerek Anita Wach. Jej najnowszy solowy spektakl Oops, stworzony we współpracy ze słoweńskim reżyserem -Bojanem Jablanovecem, to nieustający "dialog" pomiędzy tancerką i sceną, która kwestionuje znaczenie swojego własnego i tancerki istnienia. Choć scena przemawia z pozycji "krytycznego rozumu" -jest całkowicie bezsilna, skazana na fizyczną obecność artystki. Oops został uznany przez Redaktora Naczelnego miesięcznika "TEATR" za najlepszy spektakl tańca w sezonie 2011/2012 roku, był prezentowany w Ljubljanie, Dusseldorfie i Poznaniu.

Anita Wach/"VIA NEGATIVA/OOPS"

60min./premiera warszawska/ spektakl w języku angielskim

Centrum Sztuki Współczesnej, Sala Laboratorium CSW, 9 kwietnia, wtorek, godz. 19:00

Pomysł: Anita Wach i Bojan Jablanovec. Wykonanie i choreografia: Anita Wach. Tekst i reżyseria: Bojan Jablanovec. Kierownictwo techniczne i oświetlenie: Janko Oven/Łukasz Kędzierski. Muzyka: Jean-Baptiste Lully, The Other Half, Michael Praetorius, Johnny Thunder. Producent: Špela Trošt. Produkcja: Art Stations Foundation, Poznań i Via Negativa, Lublana przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Słowenii, władz miasta Lublana oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Koprodukcja: tanzhaus nrw Düsseldorf i Dance Ireland, Dublin w ramach programu Modul-Dance wspieranego przez Program Kultura Unii Europejskiej. Premiera: 21 maj 2012 Ljubljana

Bilety: normalny 20 zł, profesjonalny 10 zł

rezerwacja@cialoumysl.pl

Do odebrania na godzinę przed spektaklem w CSW, Sala Laboratorium

Partnerzy projektu w 2013: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Nowy Teatr oraz Centrum w Ruchu/ Wawerska Strefa Kultury

WST realizowana jest w ramach przyznanej 3-letniej dotacji Miasta st. Warszawa oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji