Artykuły

Lublin. "maat festival/border line 2013" startuje

Magdalena Jędra jest pierwsza rezydentką festiwalu Teatru Maat Projekt organizowanego w tym roku w nowej formule. 11 kwietnia spotkanie z tancerką.

"maat festival" przekształca się w tym roku w międzynarodowy program rezydencyjny. Przez cały rok trwać będą spotkania z rezydentami z finałem w grudniu 2014. Każda rezydentura będzie dokumentowana filmowo.

Do tegorocznej edycji "maat/festival - border/line 2013" zostali zaproszeni: Anita Wach, Kaya Kołodziejczyk, Anna Steller, Magdalena Jędra, Barbara Bujakowska, Mikołaj Mikołajczyk, Rafał Urbacki, Przemysław Kamiński i Korina Kordova.

***

11 kwietnia o godz. o godz. 20.00, w kawiarni Spółdzielnia, ul. Peowiaków 11 w Lublinie odbędzie się spotkanie z naszą pierwszą rezydentką Magdaleną Jędrą oraz pokaz fragmentów zapisu spektaklu Sashy Waltz 'Nobody'.

13 kwietnia o godz. 17.00 na dachu hotelu 'Victoria' (Narutowicza 58/60) odbędzie się 'lekcja1' prowadzona przez Magdalenę Jędrę. Będziemy mieli możliwość wprowadzić nasze ciała w ruch w nietuzinkowym miejscu z widokiem na panoramę miasta. Lekcja ta rozpocznie cykl spotkań z tancerzami w specyficznych przestrzeniach Lublina.

UWAGA: Udział w 'lekcji1' z Magdaleną Jędrą wymaga wpisania się na listę uczestników z powodu ograniczonej ilości miejsc - kontakt: zapisy.maat@gmail.com

"Podróżuję, aby cieszyć się miejscami i ludźmi. A kiedy wracam w to samo miejsce, za każdym razem inaczej go doświadczam. Pojawiają się, zamieniają, przychodzą, odchodzą, towarzyszą i zawracają głowę wszystkie te, no właśnie, uczucia. Od smutku do radości i z powrotem. Od zachwytu do rozczarowania, nudy i żalu. Wracam do miejsc, które nie są już takie same, i wracam do ludzi, którzy nie są już tacy sami dla mnie. Wszystko się zmienia, co brzmi banalnie, a ja podejrzewam, że czasem w to wszystko po prostu się miesza przypadek. Decydując, by nie zdawać się na jego kaprysy, postanawiam, że będę się zachwycać! W Lublinie będę piąty raz i będę się zachwycać... miejscem, przestrzenią i ludźmi."

Magdalena Jędra

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji