Artykuły

Poznań. "Sababa" i "We Bleed The Same Colour" w Teatrze Polskim

Dwie premiery teatru tańca w czerwcu. Pierwsza propozycja to spektakl stworzony przez nowy zespół tańca współczesnego, "DanceLab", tworzony przez tancerki wywodzące się z Polskiego Teatru Tańca Małgorzatę Mielech i Zofię Jakubiec. Drugi przygotowuje Shi Pratt, chorograf z Izraela.

DanceLab to laboratorium, w którym ruch, ciało i emocje konfrontują i przekraczają klasyczne definicje tańca współczesnego. Posługuje się ciałem, jego ekspresją i nieograniczoną energią poszukując form umożliwiających dotarcie do nieznanych obszarów sztuki tańca.

Wszechstronne wykształcenie taneczne, a także doświadczenie zdobyte podczas pracy w Polskim Teatrze Tańca dały twórczyniom DanceLab możliwość poszerzenia horyzontów artystycznych i umiejętności warsztatowych pozwalając na realizację najbardziej śmiałych i niezwykłych projektów tanecznych. Przez lata międzynarodowej kariery, pozostawały otwarte na wpływy najważniejszych postaci i nurtów świata tańca współczesnego poszukując najbliższej im estetyki choreograficznej, a także metod pracy w teatrze tańca. Punktami zwrotnymi w ich drodze twórczej były pobyty w Izraelu - światowej kolebce tej fascynującej dyscypliny artystycznej i współpraca z twórcami wywodzącymi się z tego nurtu sztuki tańca. Ich działania, oparte w znacznym stopniu na formach ekspresji poznanych w Izraelu, są odzwierciedleniem ich fascynacji możliwościami jakie stwarza profesjonalnym tancerzom "GaGa" - język choreograficzny Ohada Naharina. Projekty DanceLab charakteryzuje nieznane dotąd w Polsce podejście do tematu przekraczania tradycyjnych granic sztuki i klasycznych definicji tańca współczesnego.

***

Premiera odbędzie się 7 i 8 czerwca 2013, na głównej scenie Teatru Polskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji