Artykuły

Przytul geja

Nie ma co się martwić lobby gejowskim w polskim teatrze. O wiele groźniejsze jest lobby lesbijskie. Groźniejsze, bo nieujawnione. Nie ma już teatru. Jest homoteatr - pisze Marzena Sadocha dla e-teatru.

Poniedziałek 25.02.2013

GEJ PRZYTULANKA

Mały miś, śmieszny miś. Trochę męska przyjaciółka, trochę pluszowa przytulanka z zarostem. Przytul geja przed snem.

Wtorek 26.02.2013

GEJ ARTYSTA

Delikatna figurka do podziwiania. Piękno i wrażliwość w jednym. Postaw geja na telewizorze. Albo powieś na ścianie. Byle nie obok krzyża.

Środa 27.02.2013

GEJ CWANIAK

Teoretycznie w pokrzywdzonej mniejszości. Praktycznie zagarnia kolejne pola. Po cichu. Obudzisz się któregoś dnia, a gej będzie wszędzie. W rodzinie, na ulicy, w teatrze. Jako ojciec. Jako obywatel. Jako reżyser albo aktor. Trzymaj krótko geja.

Czwartek 28.02.2013

GEJ ZBOCZENIEC

Myśli tylko o jednym. Najczęściej w mało estetyczny sposób. Nie wykluczając dzieci, zwierząt i dmuchanych kółek. Bój się geja.

Piątek 1.03.2013

GEJ BOGACZ

Podobno dochody geja w Polsce są o 40% wyższe od dochodów ogółu społeczeństwa. Na pewno wartość rynku LGBT w Europie to 587 mld euro. Możesz nie lubić geja, ale głupotą byłoby nie lubić jego pieniędzy. Kiedyś powodzenie finansowe przynosił do polskich domów wizerunek Żyda z pieniążkiem. Dzisiaj warto postawić figurkę geja z kartką kredytową. Zarób na geju.

Sobota 2.03.2013

GEJ CZARODZIEJ

Młody człowiek, odpowiednio długo patrząc na geja, może się nim stać. Nie wiadomo dokładnie, jaki to czas ani jaki to powinien być gej, ale na wszelki wypadek należy oznaczyć gejów. Na ręce. Albo nie na ręce. Podstempluj geja.

Niedziela 3.03.2013

HOMOTEATR

Nie ma co się martwić lobby gejowskim w polskim teatrze. O wiele groźniejsze jest lobby lesbijskie. Groźniejsze, bo nieujawnione. Nie ma już teatru. Jest homoteatr. Nie ma już sztuki. Są darkroomy za publiczne pieniądze. Nie ma już idei. Są popędy. Nie ma już człowieka. Są tylko jego niektóre narządy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji