Artykuły

Warszawa. Klub Komediowy Chłodna na weekend

Klub Komediowy Chłodna zaprasza w weekend na "Haiku Brzóska Show", "Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem", "Tańczącego z myślami" i projekcję filmu "The Burlesque Assassins".

HAIKU BRZÓSKA SHOW

22 MARZEC|19:00| PROMOCJA KSIĄŻKI

Dariusz Brzóska Brzóskiewicz - legenda gdańskiej aletrnatywy - od ponad ćwierć wieku tworzy haiku, które cieszą się szacunkiem czytelników i krytyków. Dość powiedzieć, że były one tłumaczone m.in. na język japoński i zasłużonym prezentowane parze cesarskiej.

"Haiku Brzóska Show" to połączenie autorskiego czytania haiku Brzóski, koncertu formacji "Brzóska de Paulus", wernisażu niesamowitych grafik Pawła Paulusa Mazura a także pokaz filmów oraz skeczy telewizyjnych i pure-nonsensowych programów "Brzóska Show".

Wydarzenie organizowane wspólnie z Narodowym Centrum Kultury.

Bilety: 20/15

***

MUZYCZNE CHWILE Z MAĆKIEM I KRZYŚKIEM

23 MARZEC|19:00| MUZYCZNE IMPRO

"Dziubak i Buchwald skaczą po dźwiękach niczym eklektyczne pasikoniki a każdy trzepot ich muzycznych skrzydeł wzbudza powiew ożywczego wiatru w zatęchły polski światek showbiznesu. Chapeau bas!"

Adrian Marchlewiak, Działkowiec

To tylko garstka opinii o fenomenie na skale światową jakim od wielu lat jest działalnosć Muzycznych Chwil z Maćkiem i Krzyśkiem.

Duet wychowanków tureckiego studium wokalnego Sikirim Turksing, gdzie uczęszczali do klasy samego Tarkana, po raz pierwszy zachwycił w swoim debiucie na festiwalu w Opolu w 1972 roku. Brawurowe wykonanie ballady "Od kiedy to wrzaski są dowodem miłości" z albumu "Więdnące westchnienia" przysporzyła im zarówno rzesze fanów, jak i zajadłych wrogów. Sfrustrowana Maryla Rodowicz miała rzucić w nerwach do obsługi technicznej "Te gnojki nie potrafią grać w tę grę. Nie rozumieją rynku. To jest zbyt dobre!".

Warto wyrobić sobie własne zdanie.

Bilety: 15 normalny/10 ulgowy

***

"TAŃCZĄCY Z MYŚLAMI"

23 MARZEC|21:00| STAND-UP

Po czterech latach od premiery one-man show "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", Rutkowski znowu schodzi do piwnicy przy Chłodnej. Tym razem powraca z klasyczną stand-up comedy. "Tańczący z myślami" to jeden dzień z życia Rafała Rutkowskiego, opisany przez Adama Gawędę. Tekst niepoprawny, ostry, szczery, a przede wszystkim szatańsko zabawny.

Chcesz wrócić do rzeczywistości, zobacz stand-up comedy "Tańczący z myślami". Przyjdź, przekonaj się, wykryj fałsz i pierwszy rzuć kamieniem (kamienie owinięte w stuzłotówki do nabycia przed występem za sto trzydzieści).

Bilety: 40 normalny/35 ulgowy

***

Betty Q & Crew - "BURLESQUE ASSASSINS

24 MARZEC|19:00| PROJEKCJA

Film "The Burlesque Assassins" już w Polsce! Nie w multipleksach, a w kameralnych, klubowych przestrzeniach. Film sprowadziła do Polski rodzima gwiazda i prekursorka burleski Betty Q. Widzowie oprócz seansu niezależnej, lekko slapstikowej komedii zobaczą również pokaz burleski na żywo w wykonaniu Betty oraz jej krótki stand-up.trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7zaPnEHLvWg

oficjalna strona filmu: http://burlesqueassassins.com/

o Betty Q

Betty Q to pierwsza polska performerka burleski. Ze swoim zespołem - Betty Q & Crew regularnie występują na scenie Klubu Komediowego Chłodna w Warszawie . Jej burleska to przede wszystkim teatr i humor. Wszystko z dużą domieszką kobiecości i dobrego starego stylu.

https://www.facebook.com/BettyQandCrew

o filmie

The Burlesque Assassins. Piękne i zabójcze. Skuteczna broń w wojnie przeciw tyranii, które zagrażają naszej wolności. Formację utworzyło w czasie II Wojny Światowej dwoje bojowników ruchu oporu, a później - zakochanych: Johnny Valentine i Katarina Molotov. The Burlesque Assassins wykorzystują moc kobiecego tańca i wdzięku, aby zbliżyć się do najwyżej postawionych członków reżimu nazistów. Ich misja: UWIEŚĆ I UNICESTWIĆ.

Koniec wojny przyniósł Johnny'emu i Katarinie ostatnią misję: wyśledzić przerażającą tajną broń Nazistowski Atomowy Promień Śmierci! Ale broń wymyka im się z rąk w momencie, kiedy nadchodzi zimna wojna i rozdziela dwoje zakochanych. Rozpoczyna się wyścig - kto przejmie tajną broń? Johnny i Katarina jako szpiedzy spotkają się w tym wyścigu nieraz.

10 lat później młoda i wyzwolona rock'n'rollowa dziewczyna zwana Bourbon Sue (Roxi Dlite) dowiaduje się, że Johnny Valentine zrekrutował ją jako kolejną członkinię The Burlesque Assassins. Sue przyłącza się do zespołu: spokojnej Koko La Douce i energicznej Bombshell Belle (Kiki Kaboom), po czym rusza na przygodę życia. Mają niewiele czasu, III wojna światowa wisi w powietrzu! The Burlesque Assassins ryzykują życie, aby udaremnić okrutny plan zniewolenia świata i zniszczyć siły tyranii, które zagrażają nam wszystkim.

The Burlesque Assassins to pierwszy film Jonathana Joffe, kanadyjskiego pisarza i reżysera. Wcześniejsze filmy krótkometrażowe przyniosły mu 20 nagród i ponad 50 seansów na festiwalach całego świata. The Burlesque Assassins powstał w kwietniu 2011 roku przy współpracy Telefilm Canada i telewizji Superchannel. Nie byłoby The Burlesque Assassins bez wsparcia i hojności międzynarodowej społeczności związanej z burleską, inspirujących ten projekt od samego początku.

BILETY 30 normalny/20 ulgowy

Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub pod numerem telefonu: 604126295

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji