Artykuły

Bydgoszcz. Dotknij Opery Nova ze "Zniewolonym umysłem"

W środę, 27 maca Opera Nova zaprasza widzów posiadających bilety na grany tego dnia balet "Zniewolony umysł" w choreografii Roberta Bondary, na zwiedzanie Opery w ramach akcji "Dotknij teatru".

Jest to ogólnopolski pomysł realizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Będzie także możliwość spotkania i porozmawiania z tancerzami kreującymi główne role w balecie, którego libretto powstało z inspiracji esejem Czesława Miłosza.

Uwaga: liczba miejsc w grupie zwiedzających jest ograniczona; należy potwierdzić chęć uczestnictwa w Biurze Obsługi Widzów. Rozpoczęcie zwiedzania o godz. 17.50. w holu głównym Opery.

Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony został przez IX Światowy Kongres ITI w Wiedniu w 1961 roku. Obchodzony jest na całym świecie od 1962 roku. Wybrano dzień 27 marca dla upamiętnienia pierwszego sezonu Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Z okazji tego święta publikowane są orędzia pióra najwybitniejszych twórców teatralnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji