Artykuły

Lublin. "Dotknij teatru" w Teatrze Andersena

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru i ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru" widzowie będą mogli wejść na chwilę w rolę aktorów. Ponadto Teatr Andersena zaprasza na wystawę fotografii teatralnej.

Program

FOTO ANDERSEN

21 MARCA 2013 (czwartek) godz. 16.00 - 19.00

Aktorzy Teatru im H. Ch. Andersena w Lublinie na kilka godzin odstąpią swoim widzom nie tylko scenę ale również część swoich zbiorów kostiumowych, masek, lalek i rekwizytów a sami staną po drugiej stronie dzierżąc w dłoniach aparaty fotograficzne. Tym razem to wy będziecie się przebierać, pozować i robić poważne lub błazeńskie miny.

Ogłoszona przez nas akcja "Foto Andersen!" została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Otrzymaliśmy ogromną ilość zgłoszeń, jednak tak jak zapowiadaliśmy liczba uczestników będzie ograniczona. Dlatego z przykrością informujemy, że, niestety, lista już jest zamknięta. Osoby, które zakwalifikowały się do udziału w sesji zostały o tym poinformowane mailowo. Przypominamy, że udział w akcji "Foto Andersen!" jest bezpłatny. W sesji wspomagać nas będą studenci Wydziału Animacji Kultury UMCS ze specjalizacji fotograficznej. Oczywiście można zaopatrzyć się również we własne aparaty. Spotykamy się w czwartek, 21 marca (pierwszy dzień wiosny). Nie ukrywamy, że liczymy na dobrą zabawę.

Mając na uwadze duże zainteresowanie naszą sesją zdjęciową postaramy się ją powtórzyć.

STOP KLATKA

1-31 marca 2013

Wystawa fotografii teatralnej, obejmująca aktualną propozycję repertuarową Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Na wystawie prezentowane będą fotogramy trzech artystów: Piotra Pakuły, Przemysława Batora i Ignacego Tokarczyka - na co dzień współpracujących z lubelskim teatrem. Zdjęcia obejmują zarówno repertuar sceny dla dzieci jak również propozycje sceny dla dorosłych ("Trzej Muszkieterowie", "Pieśń o Rolandzie", "Końcówka). Przestrzeń wystawy to otwarta galeria Centrum Handlowego Plaza (ul. Lipowa, na pierwszym piętrze). Wybór tego właśnie miejsca daje nam możliwość dotarcia do tych widzów, którym na co dzień nie po drodze zaglądanie do teatru na Dominikańskiej 1 (siedziba Teatru Andersena) a także złamanie stereotypu myślenia o teatrze lalkowym i teatrze dla dzieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji