Artykuły

Premiera w Kaliszu

Na trzecią premierę sezonu zaprasza dziś Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Będzie to "Dla Julii" - sztuka napisana jedenaście lat temu przez szwedzką dramatopisarkę Margaretę Garpe.

Główny wątek utworu to relacja między Glorią, niespełnioną aktorką, a jej osiemnastoletnią córką Julią. Akcja toczy się jednego wieczoru: matka oczekuje na telefon w sprawie przyznania jej roli tytułowej w "Pannie Julii" Strindberga, a Julia właśnie wyprowadza się z domu, by zacząć dorosłe życie. Kilka popołudniowych godzin upłynie im bądź to na wspominaniu miłych zdarzeń, bądź na czynieniu wzajemnych wyrzutów. Miłość, nienawiść, troska, czułość, egoizm - obiema kobietami targają sprzeczne uczucia, toteż ich rozstanie nie będzie proste i przyjemne. W te dwie postaci wcielą się Irena Rybicka i Agnieszka Dzięcielska, w jedynej roli męskiej wystąpi Lech Wierzbowski.

Polska prapremiera tej sztuki odbyła się ramach Teatru Telewizji, natomiast dziś wieczorem "Dla Julii" po raz pierwszy zagości na deskach tradycyjnego teatru. Reżyseruje Natalie Ringler, studentka IV roku Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie, scenografia jest dziełem Anny Popek. Początek o godz.19 na Scenie Kameralnej Teatru im. Bogusławskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji