Artykuły

Łódź. "Maszyna do opowiadania bajek" w Pinokiu

24 i 28 marca bezpłatne pokazy premiery spektaklu "Maszyna do opowiadania bajek". W ramach obchodów "Dotknij Teatru" Teatr Pinokio zaprezentuje projekt z pogranicza improwizacji teatralnej i muzycznej, opowiadania historii oraz teatru lalek.

"Maszyna do opowiadania bajek" to nowatorski projekt, będący połączeniem doświadczeń teatru improwizowanego, story tellingu i teatru lalek. Wydarzenie niemające precedensu w polskim teatrze dla dzieci opiera się na założeniu współkreacji i współuczestnictwa widza w procesie stwarzania historii. Dzięki cyklowi warsztatów z mistrzami opowieści, improwizacji teatralnych, improwizacji muzycznych oraz performingu aktorzy Teatru PINOKIO przygotują improwizowany spektakl, odbywający się przy udziale publiczności, mającej realny wpływ na przebieg zdarzenia. "Maszyna do opowiadania bajek" jest formą narzędzia do dekonstrukcji i dekompozycji dawanych wątków baśniowych, tworzenia nowych i utrwalania oraz przekazywania dawnych. Opowieści improwizowane za jej pomocą opowiadane będą przez aktorów Teatru PINOKIO przy udziale muzyki i dźwięków tworzonych na żywo, z ilustracją animowanego przez nich obrazu. Z improwizacji powstanie spektakl niepowtarzalny i jednokrotny.

Warsztaty dla aktorów Teatru PINOKIO w ramach projektu prowadzą: Michał Malinowski - pedagog, pisarz, opowiadacz; Przemysław Buksiński - aktor, improwizator; Paweł Romańczuk - inicjator grupy Małe Instrumenty. Opiekę reżyserską nad wydarzeniem obejmie Konrad Dworakowski.

Bezpłatne pokazy spektaklu odbędą się 24 marca o godz. 17.00 oraz 28 marca o godz. 18.00. Darmowe bilety są do odbioru w Kasie Teatru najpóźniej tydzień przed spektaklem. Przedstawienie wejdzie na stałe do repertuaru Teatru PINOKIO w Łodzi.

28 marca zostanie zainaugurowany również cykl spektakli popołudniowych (w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00) - "PINOKIO na dobranoc". W ten sposób Teatr PINOKIO w Łodzi chce powrócić do tradycji grania wieczornych spektakli w tygodniu dla całych rodzin. To propozycja dla rodziców i opiekunów, którzy poszukują ciekawego i kreatywnego pomysłu na spędzanie czasu ze swoimi pociechami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji