Artykuły

Września. Inauguracja programu IMIT "Scena dla tańca 2013"

Dziś ruszają pokazy w ramach III edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca "Scena dla tańca". Jako pierwsze, w piątek 1 marca we Wrzesińskim Domu Kultury, zostaną pokazane spektakle Polskiego Teatru Tańca, realizowane w ramach projektu "Znajdź miejsce dla tańca".

Program umożliwia długofalowe planowanie prezentacji spektakli tanecznych, a poprzez to - budowanie repertuaru zespołów i artystów niezależnych. Celem programu jest umożliwienie szerokiej publiczności regularnego dostępu do programu prezentacji wydarzeń artystycznych z dziedziny tańca, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie pomimo istniejącej dużej liczby zespołów nie ma stałej sceny dla tańca lub nie jest prowadzona żadna działalność artystyczna z dziedziny tańca. Długofalowym celem programu jest także działalność na rzecz podnoszenia poziomu profesjonalnego artystów wykonawców poprzez wspieranie regularnych prezentacji spektakli.

W ramach programu finansowane są projekty odbywające się od 1 marca do 30 listopada 2013. Jako pierwsze zostaną pokazane spektakle Polskiego Teatru Tańca, realizowane w ramach projektu "Znajdź miejsce dla tańca".

W piątek 1 marca we Wrzesińskim Domu Kultury zostaną pokazane dwa przedstawienia PTT - "Trzy siostry - wyobrażenie" (na zdjęciu) w choreografii Andrzeja Adamczaka i "Balladyna" w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty. Natomiast w piątek 8 marca w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbędzie się pokaz innego spektaklu PTT - "Desert" w choreografii Pauliny Wycichowskiej.

Również w marcu odbędą się pokazy innego projektu, realizowanego w ramach "Sceny dla tańca" - polskie prezentacje w cyklu Performans jako paradygmat sztuki. Przedstawienia pokazywane będą w Warszawie w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Pawilonie Emilia w Warszawie. Będą to kolejno: "Teraz jest czas" Mikołaja Mikołajczyka, przygotowany wspólnie z seniorami z Zakrzewa w ramach projektu "Wielkopolska: rewolucje" (8-9 marca), solo Marii Stokłosy "Intercontinental" (16 marca) oraz "Akumulacja Trisha Brown" Ramony Nagabczyńskiej (23 marca).

Oprócz projektów "Znajdź miejsce dla tańca" i "Performans jako paradygmat sztuki" w ramach programu "Scena dla tańca" realizowane będą następujące projekty: Niedziele dla tańca Baletu Dworskiego "Cracovia Danza", Pracownia Fizyczna: "Zdarzenia" i "Re:akcje", Przygoda z tańcem (Ngoma - tańczący słoń: taneczny spektakl ineraktywny dla dzieci) oraz Trójmiejski Punkt Taneczny.

***

Szczegółowe informacje na temat III edycji programu, wraz z opisem projektów, spektakli i kalendarium można znaleźć na stronie:

http://www.scenadlatanca.pl

Regulamin programu dostępny jest na stronie: http://www.imit.org.pl (zakładka programy/departament tańca)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji