Artykuły

Warszawa. Tuwim, wieloryb i Teatr Baj

Już w najbliższą sobotę najmłodsi amatorzy teatru powinni się wybrać na warszawską Pragę. Tam w Teatrze Baj będą mogli zobaczyć, jak najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima ożywają na teatralnych deskach i zamieniają się w ruchome obrazki

Tytuł spektaklu "Pan Maluśkiewicz" zainspirowany zosta! wierszem poety o bardzo małym podróżniku: "Pan Maluśkiewicz był - tyci, tyciuśki jak ziarnko kawy, a oprócz tego podróżnik, a oprócz tego ciekawy". Jeśli ktoś chce wyruszyć z nim na poszukiwanie wieloryba, a tak naprawdę w podróż po świecie "cudów i dziwów", nieważne, czy jest dorosły, czy może "tyciuchny, tyciutymeczki" - wystarczy, by, tak jak bohater wiersza, miał w sobie ogromną ciekawość świata i wyobraźnię. Dzięki temu spotka nie tylko upragnioną wielką rybę, którą zresztą bardzo łatwo pomylić z bezludną wyspą, ale odkryje nieprzewidywalny świat pełen muzyki i zabawy, jaką może dać spotkanie ze sztuką. Na spektakl składa się jeszcze siedem innych wierszy dla dzieci wybitnego poety, równie znanych i uwielbianych: "Cuda i dziwy", "Abecadło", "Pan Tralaliński", "Mowa ptaków", "Ptasie radio", "W aeroplanie", "Taniec". Te klasyczne już lektury z dzieciństwa pokazane na scenie przybierają zaskakujące kształty, a małych widzów, którzy pewnie znają je na pamięć, czeka wiele niespodzianek. W nowej inscenizacji utwory Juliana Tuwima otwierają na tajemnice rymowanego słowa, z humorem tworzącego obrazy pełne kolorowych, zmieniających się jak w kalejdoskopie dziwów.

Reżyserem spektaklu jest Małgorzata Kazińska, scenografię zaprojektowała Angelika Giża, a muzykę napisał Mateusz Ryczek. W postacie z wierszy Tuwima wcielą się: Magdalena Dąbrowska, Natalia Kiser, Aneta Płuszka, Kamil Król i Marek Zimakiewicz. Premiera 23 lutego o godz. 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji