Artykuły

Gliwice. Weekend z klasyczną operetką

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza, od piątku do niedzieli, miłośników operetki. Prezentowane spektakle zrealizowane zostały w tradycyjnych inscenizacjach i wspanialej oprawie scenograficznej, bo to... najlepsza recepta na pełny sukces takiego repertuaru.

Na scenie GTM zaprezentowane zostaną dwa przeboje gatunku, skomponowane przez Emmericha Kalmana: "Księżniczka czardasza",w inscenizacji Wojciecha Adamczyka (piątek, 8 lutego, godz. 18.30 i sobota, 9 lutego, godz. 18.30) oraz "Hrabina Marica" [na zdjęciu], w reżyserii i choreografii Henryka Konwińskiego (niedziela, 10 lutego, godz. 17.00).

Bohaterem pierwszego spektaklu jest książę Edwin Lippert-Wcylcrshcim, zamierzający popełnić mezalians przez ożenek z szansonistką Sylvią Varescu. Radość stałych bywalców teatrzyku jest przedwczesna; rodzina księcia zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do skandalu. Także "Hrabina Marica" zaczyna się od nieporozumienia, gdy hrabia Tassilo Endrody-Wittenburg, by podreperować rodzinne finanse, zatrudnia się pod przybranym nazwiskiem jako rządca w majątku tytułowej hrabiny. Bywalczyni wiedeńskich salonów rzadko zjawia się wposiadłości, ale tym razem jest inaczej... Miłej zabawy.

SPEKTAKL

Gliwice, GTM, ul. Nowy Świat 55/57, www.teatr.gliwice.pl

Piątek-Niedziela, 8-10 lutego bilety od 26 do 41 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji