Artykuły

Wrocław. Passini pokaże efekty swojej pracy

W maju 2012 r. w Instytucie Grotowskiego rozpoczął się projekt artystyczno-badawczy Pawła Passiniego, Elżbiety Rojek i Przemysława Wasilkowskiego "Dynamika metamorfozy". Spośród ponad 230 chętnych wybrano 15 młodych aktorów z całego świata, którzy rekonstruują tajniki warsztatu antycznego aktora. W sobotę pokaz pracy w ramach projektu.

Uczestnicy projektu spotykają się raz na dwa miesiące podczas dziesięciodniowych sesji. Pracę zakończy spektakl, którego premierę zaplanowano na 2014 rok. Przewidziana jest także publikacja podręcznika, w którym znajdą się opis użytych metod, dokumentacja pracy oraz zapis doświadczeń prowadzących oraz uczestników. Oprócz nominowanego do Paszportów Polityki Pawła Passiniego, zajęcia prowadzą Elżbieta Rojek, aktorka i wokalistka oraz aktor Przemysław Wasilkowski, współpracownik Jerzego Grotowskiego w latach 1994-1999.

Celem projektu jest rekonstrukcja warsztatu antycznego aktora na bazie starożytnych tragedii Eurypidesa. Uczestnicy zgłębiają fenomen greckiego teatru i wyróżniającej go relacji aktor-chór-widz. Według twórców projektu, taki model teatru stwarza nowe narzędzia inscenizacyjne i dydaktyczne, które mogą zostać użyte we współczesnym teatrze.

Sobotnia prezentacja pracy, to efekt ponad pięciu miesięcy działań grupy. Odbędzie się ona w Studiu Na Grobli (ul. Na Grobli 30/32) o godz. 19.00. Wstęp na pokaz jest wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji