Artykuły

Warszawa. Plany Studio

Wśrod najbliższych planóe Teatru Studio premiera "Czarnobylskiej modlitwy i "Rachatłukum".

Swietłana Aleksijewicz

CZARNOBYLSKA MODLITWA

Przekład - Jerzy Czech

Reżyseria, adaptacja - Joanna Szczepkowska

Scenografia i kostiumy - Marta Zając

Występują: Agata Góral, Elżbieta Piwek, Natalia Rybicka, Joanna Szczepkowska, Monika Świtaj, Marcin Januszkiewicz, Mateusz Lewandowski, Krzysztof Stroiński, Krzysztof Strużycki, Wojciech Żołądkowicz

Koprodukcja: Instytut Reportażu

Zaprasza Joanna Szczepkowska: "Czarnobylska modlitwa" to reportaż Świetlany Aleksijewicz na temat katastrofy w Czarnobylu. Autorka, mieszkanka Białorusi, przeprowadziła szereg rozmów z ofiarami, decydentami, ratownikami i innymi świadkami tamtych dni. Czarnobylska rzeczywistość stworzyła obraz nowego świata i nowego człowieka. Jednak ten obraz jest nie tylko katastroficzny. Świat po Czarnobylu dokonał przewrotu w naturze i w filozofii życia. Zaczyna się ujawniać siła intuicji wielkich i drobnych stworzeń. Ludzie dostrzegają wyraźniej swoją przynależność do natury. Jeśli z wybuchu tamtego reaktora można wyciągnąć jakikolwiek pozytywny wniosek, to jest nim wola życia, która podpowiada, jak pojąć, przetrwać i jak oswoić świat, który stał się karykaturą. Jak wygrać z apokaliptycznym doznaniem. Oglądając to przedstawienie, nie unikniemy potworności i tragizmu skutków katastrofy. Naszym zadaniem jest jednak pokazać to tak, żebyście wyszli z nadzieją, że wszystko ma moc odradzania. Żebyśmy -jak mówi autorka - doświadczyli wypowiedzianego czy też niewypowiedzianego uczucia, że dotknęliśmy czegoś nieznanego. Premiera - 8 marca na Dużej Scenie.

Jan Wolkers RACHATŁUKUM

Reżyseria - Sebastian Chondrokostas Adaptacja - Marcin Bosak Sebastian Chondrokostas

Scenografia - Urszula Bartos-Gęsikowska

Reżyseria światła - Petro Aleksowski

Występuje: Marcin Bosak

Monodram według powieści Jana Wolkeisa. Historia tragicznego romansu artysty plastyka i tajemniczej Olgi. Studium wnikliwej analizy mrocznych zakątków psychiki współczesnego hedonisty. Spektakl wyłącznie dla widzów pełnoletnich. Premiera 23 marca - otwarcie nowej sceny Teatru Studio - Modelatornia.

(...)

W Galerii Studio

KISS. WARHOL, TOPOR, KOJI KAMOJI, KRASIŃSKI, STAŻEWSKI

Na wystawie w Galerii Studio zobaczyć będzie można fragment filmu "Kiss" Andy'ego Warhola, który wraz z 75 innymi pracami, m.in. Richarda Anuszkiewicza, Keitha Haringa, Josepha Kosutha i Andy Warhola, został przekazany jako dar "solidarnościowy" artystów amerykańskich i Evy Papę w 1989 roku dla Kolekcji Galerii Studio.

Wystawę można oglądać do 20 lutego. Kurator- Robert Jasiński.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji