Artykuły

Szkoła żon

Podstarzały Arnolf postanawia się ożenić. Po latach zastanawiania się, co zrobić, by nie zostać zdradzonym, dochodzi do wniosku, że żona musi być niezbyt mądra i zawdzięczająca wszystko temu, co ją pojął. Za całą umiejętność niech jej wystarczy modlić się, kochać męża i prząść na wrzecionie. Arnolf ma obok siebie idealną kandydatkę - przyjętą niegdyś na wychowanie Anusię. Tymczasem - tuż pod okiem Arnolfa zakwita potajemnie miłość jego wychowanicy i młodego Horacego. Rozwija się misterna intryga. Czy młodym uda się zwieńczyć miłość małżeństwem?

Sztukę Moliera zobaczymy w wykonaniu Teatru Starego z Krakowa. W komedii wystąpią: Katarzyna Warnke, Monika Jakowczuk, Krzysztof Globisz, Michał Czernecki, Piotr Cyrwus, Ryszard Łukowski i Leszek Świgoń.

Przypomnijmy, że jeden z aktorów, Krzysztof Globisz urodził się w Siemianowicach Śląskich, szkołę podstawową i średnią ukończył w Katowicach, a dopiero potem wyjechał na studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Znamy go z wielu filmów:: "Crimen", "Pułkownik Kwiatkowski", "Operacja Samum", "Pan Tadeusz", "To ja złodziej", "Weiser", "Kariera Nikosia Dyzmy" czy "Superprodukcja". Chętnie występuje w niskobudżetowych filmach młodych reżyserów, jak "Eukalyptus" Marcina Krzyształowicza. Tak było i z "Aniołem w Krakowie" Artura Więcka, gdzie zagrał tytułowego anioła, który lubi rock'n'rolla, przesiaduje w Czyśćcu z Elvisem, a do Polski trafia przypadkiem. Przede wszystkim jednak jest aktorem teatralnym, od lat związanym z Teatrem Starym w Krakowie. Ma w swoim dorobku ponad 80 ról teatralnych. Już jutro możemy go zobaczyć w chorzowskim Teatrze Rozrywki, o godz. 19. Bilety na spektakl są w cenie 30 i 65 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji