Artykuły

Opole. Mapping architekturalny promuje "Braci i siostry"

Na budynku opolskiego ratusza pracownicy Teatru Kochanowskiego za pomocą mappingu architekturalnego promują spektakl "Bracia i siostry" w reżyserii Mai Kleczewskiej. W sobotę powtórka.

"Będziemy ratusz burzyć i rekonstruować, zakrzywiać i przebudowywać, spojrzymy do jego wnętrza, dokonamy transformacji miejskiej przestrzeni. Nasze miasto pierwszy raz zetknie się z mappingiem w tej skali, a opolski Teatr Kochanowskiego, jako pierwszy teatr w kraju, będzie miał tak spektakularną promocję" - mówi Łukasz Kustrzyński. Jak podkreśla, mapping architekturalny to połączenie sztuki wizualnej z architekturą. Polega na wyświetlaniu projekcji imitującej wygląd budynku, a następnie przekształcaniu go według wyobraźni autora.

Wcześniej podobny projekt realizowany był na ścianie Muzeum Śląska Opolskiego w ramach Nocy Kultury. Mapping teatru będzie można jeszcze zobaczyć w sobotę od godziny 18 do 21. Sam spektakl "Bracia i siostry" w reż. Mai Kleczewskiej jest inspirowany wątkami i postaciami z "Braci Karamazow" Fiodora Dostojewskiego i "Trzech sióstr" Antoniego Czechowa. To opowieść o ludziach, którzy próbują odnaleźć się w sytuacji po katastrofie. Jak informuje Teatr Kochanowskiego: "Bohaterowie z resztek starego świata starają się odbudować rzeczywistość, ale do tego, co było, nie można już wrócić. Tamten świat nie istnieje. Z chaosu wyłania się nowy porządek. Ludzie zaczynają szukać ratunku w sobie samych, w transformacji swojej świadomości".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji